تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - ترس آمریکا از فرشته های ایرانی!!!

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم* ایرانیان این تواناییهای پهپادی را به سرعت گسترش داده اند و هم اینک پهپادهایی تولید کرده اند که می تواند موشک های ضد کشتی و یا سایر سیستم ها را هدف قرار دهد. به همین دلیل هم نگرانیهایی در این خصوص در جامعه نظامی آمریکا وجود دارد .

 

ایران از دولت شیعی مالکی در عراق حمایت کرده و به کمک نظامی و مشاوره های سیاسی به کابینه مالکی می پردازد . می توان گفت در این جبهه ایران و امریکا در یک سوی میدان قرار گرفته اند با این حال امریکاییها از این مسئله ناراحتند که هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی بسیار جلوتر از تمام راه حلهای آمریکایی در سراسر عراق در حال انجام عملیات هستند. پهپادهای ایرانی مجهز به سلاح نیستند اما ارتش آمریکا از پیشرفت ایران در این حوزه بسیار نگران است.

 آنتونی کوردزمن کارشناس مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل در این باره می گوید : این حقیقت که ایران به دانش تولید پهپاد رسیده چیز جدیدی نیست اما هم اینک برخی نگرانیها در جامعه نظامی آمریکا وجود دارد که این دانش تا چه اندازه قرار است پیشرفت کند ؟ ایران روند ثابتی را در راه پیشرفت و توسعه پهپادها و همچنین توانایی و انواع این پهپادها طی می کند.

وی در گفت و گو با یک رادیوی آمریکایی افزود : این پهپادها تنها برای مقاصد اطلاعاتی مورد استفاده قرار نمی گیرند. ایرانیان پهپادهایی دارند که به سلاح مجهز است البته آنها از این نوع هواپیماهای بدون سرنشین درعراق استفاده نکرده اند. ایرانیان این تواناییهای پهپادی را به سرعت گسترش داده اند و هم اینک پهپادهایی تولید کرده اند که می تواند موشک های ضد کشتی و یا سایر سیستم ها را هدف قرار دهد. به همین دلیل هم نگرانیهایی در این خصوص در جامعه نظامی آمریکا وجود دارد .

کوردزمن در ادامه گفت : این پیشرفت ، پیشرفتی قابل توجه در حوزه نفوذ ایران و سیطره آن بر کشورهای منطقه است . ایران در حال رقابت با با آمریکا برای نفوذ و قدرت منطقه ایست .
وی افزود: در حالی که پهپادهای ایرانی به هوشمندی پهپادهای آمریکایی نیستند، می توان گفت که در برخی موارد مزیت هایی هم نسبت به نمونه های آمریکایی دارند . ایران از این پهپادها در عراق برای مصارف نظامی استفاده نمی کند و بیشتر به دنبال رصد اطلاعاتی و انسانی است اما در همین موردنیز رقابت زیادی با آمریکا انجام می دهد .

با وجود اینکه برخی از تحلیلگران آمریکایی می گویند که ایران در تواناییهای نظامی اش اغراق می کند اما می توان این اطمینان را به نیروهای نظامی آمریکا داد که ایران درحمله های غافلگیرانه بسیار مهارت دارد وهمیشه خطر سورپرایز و غافلگیر شدن نیروهای آمریکایی در منطقه توسط پهپادهای ایرانی وجود دارد. ما نمی توانیم تمام فضای بالای سرمان را پوشش دهیم و به همین دلیل پهپادهای مسلح که در فاصله کم نسبت به زمین پرواز می کنند، معمولا به راحتی از دست رادارها و سیستمهای ردیاب پنهان می شوند .

به گزارش افکارنیوز ، وی تصریح کرد : به نظر می رسد بیشتر از اینکه پهپادهای ایرانی در عراق برای آمریکا خطرناک باشند ، این نفوذ و سیطره ایران بر عراق است که مهم بوده و باید به آن توجه بیشتری شود . ایران و عراق در حال حاضر از نظر نظامی به یکدیگر بسیار نزدیک شده اند و اگر بعد از این بحران هر دو کشور بخواهند از این تجهیزات نظامی علیه کویت و یا کشورهای عرب حوزه جنوبی خلیج فارس استفاده کنند چه کسی می تواند جلوی آنها را بگیرد ؟

این تحلیلگر آمریکایی در پایان خاطر نشان کرد : به همین دلیل به نظر می رسد باید بیشتر از پیش در مورد پهپادهای ایرانی و همچنین اتحاد نظامی به وجود آمده در منطقه با رهبری ایران که در سوریه و عراق نیز وجود دارد و کم کم به کشورهای شیعه نشین دیگر نیز کشیده می شود توجه داشت .
طبقه بندی: نظامی و امنیتی، 
برچسب ها: ترس آمریکا، فرشته، ایران،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم