تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - چهره های سرشناس کره ای و ستاره های هالیوودی علیه رژیم صهیونیستی

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*


راساس گزارشی که روز گذشته در «هالیوود ریپورتر» به طبع رسید، پارک چون-ووک کارگردان «پیر پسر» و ریو سیونگ-وان کارگردان «پروندۀ برلین» ازجمله 100 چهره ای هستند که با امضای دادخواستی علیه رفتار رژیم صهیونیستی در غزه وارد عمل شده‌ا‌ند و بر اساس گزارشی از «گاردین» که در ادامه تقدیم می گردد، هالیوودی ها نیز تابوی اعتراض به اسرائیل را شکستند.


نبرد غزه تنها موجب جناح بندی در میان چهره های برجستۀهنری آمریکا و اروپا نشده و اکنون چهره های مطرح کرۀجنوبی به دفاع ازمردم غزه برخاسته‌اند.

100 چهره برجسته از صنعت سینما و هنر کره جنوبی که در میان آنها کارگردانان درجۀ یک کره‌ای نیز جای دارند، دادخواستی را امضا و به سفارت اسراییل در سئول تحویل داده اند.

پارک چان-ووک سازنده فیلم های مطرحی چون «استوکر» و «منطقه مشترک امنیتی» و ریو سیونگ-وان خالق «پرونده برلین» و «غیرمنصفانه» ازجمله 100 چهره دانشگاهی، متخصصان برجسته و چهره های مذهبی هستند که این بیانیه را امضا کرده اند.

این دادخواست از سوی نانوم مونهاو یک سازمان غیرانتفاعی کره‌ای که از صلح در منطقه خاورمیانه حمایت می کند، تنظیم شده است.

در این دادخواست واژه هایی جدی به کار رفته و رفتار اسراییل در غزه به عنوان کشتار دسته جمعی مردم غیرنظامی خوانده شده است و از این رژیم خواسته شده تا فورا دست از جنایت بردارد. در بخش دیگری از این دادخواست رفتار اسراییل به عنوان جنایت جنگی خوانده شده است.

این دادخواست از دولت کره و نیز آمریکا و اروپا خواسته شده تا مانع اسراییل برای دست زدن به این جنایات شوند و از فروش اسلحه به این رژیم خودداری کنند.

چهره های سرشناس کره ای از یکسو ستاره های هالیوودی از دیگرسو
این درحالی است که در روزهای اخیر حمله اسراییل به مردم بیگناه غزه موجب ایجاد شکافی عمیق در هالیوود شده و صنعت فیلم اسپانیا شامل خاویر باردم، پنه لوپه کروز و پدرو آلمادوار در نامه سرگشاده ای نسل کشی اسراییل در غزه را محکوم کرده اند.

در همین حال جان وویت بازیگر قدیمی هالیوود که به نظرات محافظه کارنه‌اش شهرت دارد، علیه این چهره های مطرح موضع گیری کرد.

هالیوودی‌ها تابوی انتقاد از اسرائیل را شکستند

انتقاد از اسرائیل در هالیوود تابویی بود که با کشتار اخیر فلسطینی‌ها شکسته شد و بسیاری از هنرمندان هالیوودی انزجار خود را از این اقدامات ابراز کردند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از ایسنا، فجایع اخیر در نوار غزه که تاکنون با کشته شدن بالغ بر 1800 نفر همراه بوده است، با اعتراضات گسترده‌ای در هالیوود رو به رو شده است، جایی که یکی از حامیان اصلی اسرائیل محسوب می‌شود.

به گزارش گاردین‌، چهره‌های مطرح هالیوودی چون «ریحانا»، «جاناتان دمی»، « سلنا گومز»، «خاویر باردم»، «پدرو آلمادوار» و «پنه‌لوپه کروز» تا کنون اعتراض خود را به کشتار مردم غزه نشان داده‌اند که البته در این میان اقدام آنها با انتقاد تند برخی از هالیوودی همراه بوده است.

«باردم» به همراه همسرش «پنه‌لوپه کروز» و صدها تن از هنرمندان اسپانیایی چون «پدر و آلمادوار» کارگردان سرشناس سینما در نامه‌ای سرگشاده نسل کشی اسرائیل در غزه را به شدت محکوم کردند.

تاکنون 1800 فلسطینی که عمدتا غیرنظامی بوده‌اند توسط اسرائیل به شهادت رسیده‌اند و 9 هزار نفر نیز در چهار هفته گذشته مجروح شدند.

هالیوود همواره مناسبات نزدیکی با اسرائیل داشته و چهره‌هایی چون «استیون اسپیلبرگ»، «جفری کاتزنبرگ» و «باربارا استریساند» از جمله یهودی‌های لیبرال هالیوود محسوب می‌شوند.

«مارک رافالو»، «والاس شاون»، «راجر واترز» از گروه معروف پینک فلوید و «جاناتان دمی» از جمله چهره‌هایی بودند که پس از محکوم کردن جنایات غزه طعنه‌های فراوانی را تجربه کردند.«جاناتان دمی»، کارگردان فیلم معروف «سکوت بره‌ها» در این‌باره به آسوشیتدپرس گفته بود: من سیاستی نمی‌بینم. فکر می‌کنم این گرفتن جان افراد بی‌گناه و نابودی یک فرهنگ است و من هرگز از دیدگاه صلح‌طلب خود شرمگین نخواهم بود.

دو هفته پیش نیز «ریحانا»، خواننده سرشناس هالیوودی در صفحه توئیتر خود با 36میلیون عضو عبارت «فلسطین را آزاد کنید» را منتشر کرد، اما تنها هشت دقیقه بعد آن را ظاهراً تحت اعمال فشار حذف کرد.

طبقه بندی: سازمان ملل،  غزه،  صهیونیست،  فراماسونی،  یهودی،  وهابیت،  بابیه،  هالیوود،  شیطان پرستی،  فرهنگی،  سیاسی،  اجتماعی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: صدچهرۀ برجسته، کره جنوبی، هالیوود ریپورتر، نشریه گاردین، نبرد غزه، جنایات رژیم، رژیم صهیونیستی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم