تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - هواپیمای حامل دلارهای سعودی برای ایجاد فتنه مذهبی در فرودگاه بیروت به زمین نشست!

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*وقتی هواپیمای سعد حریری رییس جریان المستقبل لبنان و طرفدار غرب در فرودگاه بیروت به زمین نشست ، بسیاری از خود پرسیدند که اهداف پیدا و پنهان پادشاه عربستان در اعطای کمک یک میلیارد دلاری به لبنان چیست ؟

به گزارش بولتن نیوز، سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان ، بالاخره پس از سه سال ترک وطن و زندگی در عربستان ، با یک چمدان حاوی یک میلیارد دلار اعطایی از سوی پادشاه عربستان برای توزیع در لبنان (!؟) وارد این کشور شد .

 وقتی هواپیمای سعد حریری رییس جریان المستقبل لبنان و طرفدار غرب در فرودگاه بیروت به زمین نشست ، بسیاری از خود پرسیدند که اهداف پیدا و پنهان پادشاه عربستان در اعطای کمک یک میلیارد دلاری به لبنان چیست ؟

بی شک حریری یکی از گماشتگان اصلی غرب و به خصوص آمریکا در لبنان است . از این رو ، می توان برخی از اهداف و اقدامات احتمالی وی در لبنان را در رابطه با این چمدان و محتویات آن ، مورد بررسی قرار داد . عربستان سعودی و پادشاه این کشور همواره از قدرت یابی و افزایش توان نظامی حزب الله لبنان واهمه داشته اند . بنابراین بخشی از این کمک برای تقویت و احیانا ساخت برخی از گروه های شبه نظامی وهابی در این کشور خواهد شد که احتمالا مطابق معمول ، با اسم دفاع از اهل سنت در برابر شیعیان ، دست به اقدامات تخریبی و تروریستی گسترده ای در برخی مناطق جنوبی این کشور بزنند .

بحران سازی و ایجاد مسائل امنیتی می تواند ماموریت دیگر این چمدان و صاحب آن باشد . باتوجه به اینکه نیروهای داعش و جبهه النصره هم اکنون در مرزهای لبنان مستقر اند ، بعضی از تحلیلگران از احتمال تغذیه مالی این تروریست های از سوی پادشاه عربستان و از طریق سعد حریری خبر می دهند . لذا باید دید که آیا پروژه ایجاد بحران در لبنان موفق خواهد شد یا عربستان و جریانات وابسته به آمریکا در باتلاق دیگری همچون عراق و سوریه گیر خواهند کرد؟
طبقه بندی: سیاسی،  نظامی و امنیتی،  اقتصادی،  جنگ نرم،  اجتماعی،  مذهبی،  سازمان ملل، 
برچسب ها: سعد حریری، دلار، هواپیما،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم