تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - اقدامات داعش علیه جهان...

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*دراین روزنامه با بررسی وضعیت گروه تروریستی داعش نوشت که 13 هزار کیلومتر مربعی که گمان می رود دولت اسلامی در سوریه و عراق آن را تحت کنترل خود در آورد باشد، معادل مساحت کشور بلژیک است. برآوردهای دیگر نشان می دهد که داعش بر مساحتی نزدیک به 35 هزار میل برابر با مساحت کشور اردن مسلط شده است.
...
لطفا ادامه مطلب را بخوانید

- تعداد کشته شدگان در عراق طی ماه ژوئن گذشته طبق برآوردهای دولتی، هزار و 922 نفر بوده است به گونه‌ای که ژوئن خونین ترین ماه در عراق از ماه مه سال 2007 به شمار می آید. تخمین های دولتی همچنین نشان می دهد که در میان کشته شدگان، هزار و 393 نفر غیرنظامی، 380 سرباز و 149 نفر نیروی پلیس دیده می شود ، درحالی که 2 هزارو 610 نفر زخمی شدند که اغلب آنها از غیرنظامیان بودند.

- به گزارش شبکه خبری العالم و به گفته هشام الهاشمی، کارشناس امور نظامی، 30 تا 50 هزار نفرعناصر مسلح زیر لوای گروهک تروریستی دولت اسلامی هستند.

- گروهک دولت اسلامی با 5 کشور به طور مستقیم درگیر جنگ است.

- به گفته کارشناسان امور تروریسم، 2 میلیارد دلار قیمت برآورد شده برای بودجه و دارایی است که در اختیار گروهک دولت اسلامی قرار دارد. این گروهک پس از تسلط بر شهر موصل به صدها میلیون دلار از بانکها و صدها ملیون دلار دیگر از غنایم نظامی دست یافته است.

- پس از آنکه داعش به میدان های نفتی شمال عراق و سوریه دست یافت، برآورد شده است که روزانه 3 میلیون دلار درآمد از این محل به دست می آورد. بنا به گفته جانین دیویدسان، از شورای روابط خارجی، این گروهک امروز بر منابع و اراضی مسلط است که در تاریخ گروه‌های تروریستی بی سابقه بوده است.

- 3 عملیات فرار دسته جمعی از زندانها که داعش در ماه‌های اخیر انجام داده، موجب آزادی و فرار هزار و 500 تروریست، از جمله فرماندهان و کارشناسان انفجار و عناصر تروریستی دیگر شده است.

- تعداد مسیحیانی که در موصل داعش آنها را میان اسلام و قتل مخیر کرد، صفر است پیش از حمله داعش هزاران مسیحی در این شهر زندگی می‌کردند.

- پس از تسلط داعش بر سنجار در نزدیکی اقلیم کردستان عراق و مجبور کردن ساکنان به فرار و پنهان شدن در مناطق کوهستانی، 40 هزار غیرنظامی در منطقه جبل سنجار محاصره شدند که هیچ چیزی در آنجا برای خوردن یافت نمی شود.

- بیش از 500 ایزدی به دست عناصر گروهک دولت اسلامی در شمال عراق کشته شدند.

- به گفته محمد سودانی وزیر حقوق بشر عراق، بیش از 300 زن نزد داعش اسیر هستند و گزارش شده که از آنها به عنوان برده جنسی استفاده می شود.

- در صورت تخریب سد موصل، ممکن است 500 هزار غیرنظامی جان خود را ازدست بدهند. در هفته گذشته برخی گزارشها حاکی از آن بود که داعش بر این سد بر روی رودخانه دجله مسلط شده است، این سد آب و برق موصل و بخشهای دیگری از این منطقه را تامین می کند.

- در صورت تخریب سد موصل توسط داعش، 65 فوت ارتفاع آبی است که ممکن است شهر موصل را غرق کند.

- 1.5 میلیون تعداد ساکنان اربیل، مرکز اقلیم کردستان است، این رقم غیر از کارگران خارجی و کارشناسان نظامی امریکایی است که از نیروهای کرد (پیشمرگه) حمایت می کنند. داعش اخیرا تا نزدیکی این شهر پیشروی کرده بود

- 2 شهر را نیروهای کرد پیشمرگه روز یکشنبه گذشته با حمایت هوایی جنگنده‌های امریکایی که مواضع داعش را بمباران کردند، بازپس گرفتند.
طبقه بندی: فرهنگی،  اجتماعی،  نظامی و امنیتی،  جنگ نرم،  یهودی،  وهابیت،  داعش،  سازمان ملل، 
برچسب ها: اقدامات، داعش،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 24 مرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم