تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - مطالب هفته سوم اردیبهشت 1393

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*


 در حالی که آمریکا تلاش می کند با ابزار تحریم، روسیه را از مواضع خود در اوکراین عقب براند، بسیاری از غولهای نفتی مانند "اکسون موبیل" و "بی پی" از هزینه ها و ضررهای گزافی که از این اقدام آمریکا متحمل خواهند شد، ابراز نگرانی شدید کرده اند.

بحران اوکراین و تحولات این کشور، به صورت روزافزونی روابط بین المللی و فضای دیپلماتیک را تحت شعاع قرار داده است. رویارویی آمریکا و روسیه به عنوان دو رقیب دیرینه و صف آرایی بسیاری از کشورهای اروپایی در مقابل تصمیمات ولادیمیر پوتین از یک سو و اصرار کرملین در مورد مشروعیت برنامه ها و اقدامات خود در کریمه از سوی دیگر، عرصه سیاست جهانی را متأثر ساخته است.

اما نکته جالب توجه اینکه مدار این تأثیر و تأثرات سیاسی به تدریج به خارج از دایره سیاست، در حال پیشروی است و عرصه اقتصاد و امنیت را نیز هدف گرفته است. ابزار تحریم که آمریکا بر روی آن تأکید می کند و در نظر دارد تا اجماع جهانی کشورهای اروپایی را در مورد آن، به دست آورد، نگرانیهای اقتصادی و امنیتی بسیاری را ایجاد کرده است. دلیل این امر وابستگی های متقابل در جهان امروز است. امروزه سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ... به صورت شبکه تارهای عنکبوتی به هم تنیده شده و به یکدیگر متصل اند.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: تاریخ مصرف، تـــحریم،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


 TV5monde گزارش داد: پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ، ایران به یکی از مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است. در شهر اصفهان جشنواره ای سه روزه برای ترویج فرهنگ و سنتهای این شهر برگزار شده بود. امسال شمار زیادی از ایرانیان در این جشنواره شرکت کردند اما تفاوت جشنواره امسال با سالهای قبل این بود که می شد چهره شمار زیادی از گردشگران خارجی را مشاهده کرد. گردشگران خارجی دوباره پا به ایران گذاشته اند. در این گردشگران می توان شمار زیادی از اتباع اروپایی از جمله بلژیکی را مشاهده کرد.

سه جوان بلژیکی می گویند واقعا از این که این همه بلژیکی و گردشگر خارجی این جا می بینیم تعجب میکنیم.

از ماه ژانویه برخی از تحریم‌های یکجانبه علیه ایران به تعلیق درآمده است. تورهای مسافرتی و مدیران هتلها به شدت از این فرصت جدید استفاده می کنند.

شهروز وزیر مدیر یکی از هتلهای اصفهان گفت : امسال  شاهد افزایش قابل ملاحظه گردشگران اروپایی هستیم . از ماههای آوریل و مه شاهد حضور فزاینده ای  از آنها هستیم.

یکی از گردشگران فرانسوی گفت : معمولا من با یکی از تورهای فرانسوی محل سفرم را تعیین می کنم و امسال در فهرست مناطق ارائه شده، نام ایران مشاهده می شد. پس از آن تصمیم گرفتیم به ایران بیاییم.

میدان (امام) اصفهان یکی از سه میدان بزرگ جهان و یکی از جاذبه های مهم توریستی ایران است. غربیهایی که از این منطقه بازدید می کردند نیز شگفت زده شده اند.

یکی از گردشگران بلژیکی گفت : بسیار جالب است زیرا در غرب  تصویری که از ایران داریم این است که این کشور دشمن غرب است اما مردمی که اینجا می بینیم همه مهربان و میهمان نواز هستند.

برچسب ها: رونق، ایران، فرانسه، بلژیک، اصفهان،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم نوری  افزود: باشگاه پرسپولیس ده روز مهلت به پرداخت مطالبات و خسارت‌های وارد شده به کشتی گیران را دارد پس از این مهلت اولین اقدام پلمپ این باشگاه از طریق مراجع قانونی خواهد بود.
 
 نوری در ادامه اظهار داشت: من به عنوان نماینده حقوقی کشتی گیران با هیچ فردی شوخی ندارم و تا احقاق حق کشتی گیران پیگیری لازم را انجام خواهم داد.ادامه مطلب

طبقه بندی:
برچسب ها: پروین، تهمت، صحبت،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرمدکتر مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و  درمان مجلساظهار داشت: اگرچه سعی شده در بودجه 93 نگاه ویژه‌ای به حوزه سلامت شود، و در واقع بهداشت و درمان بر سایر حوزه‌ها اولویت یابد اما اعمال سیاست‌های در دست این بخش و برنامه‌ریزی صحیح برای توزیع اعتبارات مهم‌تر از تأمین اعتبارات است.

وی گفت: مشکلات حوزه سلامت درگروه مدیریت صحیح در این بخش تسکین می‌یابد و با اعمال برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسی شده بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحمیلی  با دریافت خدمات درمانی به بیماران به خصوص در مناطق محروم کاسته می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که اعتبارات اختصاص یافته بر حوزه سلامت باید به بیماران مناطق محروم برسد خاطرنشان کرد: نباید این پول سرگردان کالاهای لوکس و ماشین‌ و غیره شود و به  کام عده‌ای سودجو رود لذا تأکید می‌شود مدیریت منابع حوزه سلامت بسیار در شرایط کنونی حائز اهمیت است.

طبقه بندی: علمی و پزشكی، 
برچسب ها: هزینه، حوزه ی سلامت،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


علی یزدانی معاون توسعه مدیریت منابع امور استانها وزیر صنعت،‌معدن و تجارت امروز در نشست خبری با بیان اینکه امسال نوزدهمین سال برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن است، اظهار داشت: قصد داریم با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال فرهنگ و اقتصاد و همچنین ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی مراسم متفاوتی را نسبت به سالهای قبل برگزار کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه براساس آمارهای ارائه شده وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از 37 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را در اختیار دارد، اظهار کرد: در ابلاغیه سیاستهای اقتصاد مقاومتی بیشترین وظایف برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته شده است.
 
او با بیان اینکه در 10 تیر ماه مراسم روز ملی صنعت و معدن با حضور حدود 1500 نفر از فعالان عرصه های مختلف صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد، گفت: ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن امسال متشکل از شش کارگروه فرعی است که مسئولیت اجرای مراسم را بر عهده دارد.
 
یزدانی افزود: کارگروه فرهنگی، تبلیغاتی و اطلاع رسانی با محوریت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، کار گروه اجرایی با محوریت خانه صنعت و معدن ایران، کارگروه انتخاب واحدهای نمونه صنعتی با محوریت معاونت امور صنایع، کارگروه انتخاب واحدهای نمونه معدنی با محوریت خانه معدن ایران و همچنین در سال جاری کارگروه صنوف تولیدی در بخش پشتیبانی و خدمات فنی و مهندسی در ستاد روز ملی صنعت و معدن فعال هستند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با تشکیل دبیرخانه دائمی روز ملی صنعت و معدن در خانه صعت و معدن ایران با هدف استمرار فعالیتها، پیگیری خواسته های بخش خصوصی و تحقق بخش عمده ای از انتظارات آنها را دنبال می کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدرضا بهرامن، نایب رئیس خانه معدن نیز در این نشست با بیان اینکه موضوع کیفیت یکی از معیارهای مد نظر برای معرفی واحدهای نمونه معدنی است، گفت: استفاده از فناوری‌های نو در بخش معدن از جمله فاکتورهای مد نظر در ارزیابی واحدهای معدنی است.
 
به گفته وی در مراسم بزرگداشت روز صنعت، افراد موثر و پیشکسوت در بخش معدن و همچنین افراد دانشگاهی تأثیرگذار معرفی خواهند شد.

بهرامن تصریح کرد: چنین روزهایی بهترین موقعیت برای ارائه درخواست‌ها است چرا که باید به رشد 3 درصدی که برای سال 93 پیش‌بینی شده، برسیم.
طبقه بندی: اقتصادی، 
برچسب ها: صنعت، معدن، اقتصاد، مقاومتی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرمصبح امروز مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برگزار شد که طی آن سعید شریف زادگان به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان  معرفی و از زحمات  سید رضا خوشزاد مدیرعامل پیشین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تقدیر شد.

حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری که درآن 2 زن کارگر به دلیل عمل نکردن نردبان آتش‌نشان جان باختن ، یکی از مهم‌ترین حوادث سال گذشته و طی دوران ریاست خوشزاد در  آتش‌نشانی تهران بود.

طبقه بندی: اقتصادی، 
برچسب ها: سازمان، ایمنی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از الیوم السابع:دولت "باراک اوباما" پس از دریافت گزارش‌هایی در مورد خشونت و تروریسم در سوریه که تهدیدی برای آمریکا به شمار می‌رود ، آژیر خطر را برای بازگشت پیکارجویان مسلح آمریکایی ویا افرادی‌که دارای تابعیت این کشور هستند به صدا درآورده است.

در همین حال "جان برنان" رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گزارش خود به کمیته اطلاعاتی کنگره آورده است : "سیا" نگران است است که سوریه به سکوی پرتاب اقدامات تروریست‌ها بر ضد آمریکا و غرب مبدل شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه آمریکایی‌هایی که از صحنه نبرد در سوریه به این کشور بازمی‌گردند ، مسلمان نیستند گفت : این افراد در آغاز بحران با اهداف بشردوستانه به سوریه سفر کردند سپس در اقدامات تروریستی و خشونت آمیز وارد شدند.

در همین حال منابع اطلاعاتی در واشنگتن فاش کردند 50 آمریکایی در عملیات‌های تروریستی علیه دولت سوریه شرکت دارند.

طبقه بندی:
برچسب ها: سوریه، بشار، ایران، جان، سیا،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


سردار علی مویدی رئیس پلیس مبارزه بال مواد مخدر در اولین نشست خبری در سال 93 با اعلام خبر متلاشی شدن باند بزرگ مافیای کوکائین در تهران گفت: این باند تنها قاچاقچی مواد مخدر نبوده بلکه تمامی اعضای آن دارای سوابق متعدد کیفری در خصوص شرارت های مختلف بوده اند.
 
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد : از این باند که معروف به باند پنجک بود و در تهران فعالیت می کرده تا کنون 6 نفر از عناصر اصلی آن دستگیر شده اند و حدود 40 میلیارد تومان از اموال آنان در استان های تهران ، شمال کشور و اطراف کرج شناسایی و ضبط شده است.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: سردار، حوادث، پلیس مخوف، باند،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


تیم ملی فوتسال کشورمان در جریان برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مسیر مقدماتی تا فینال را پرقدرت پیمود تا امروز از ساعت 16:30به مصاف ژاپن برود.

ایران در گروه B با تیم ‌های اندونزی، چین، استرالیا رقابت کرد که کسب 3 پیروزی نتیجه دور مقدماتی بود البته برتری بی‌ چون و چرای تیم ملی در نتیجه باعث شد تفاضل گل ایران را همچون انتظار، به قدرت گروه B تبدیل کند.
 
ادامه مطلب

طبقه بندی:
برچسب ها: چشم بادامی ها، فوتسال، جام ملت ها،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم "محمدباقر قالیباف" شهردار تهران در سومین همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت روحانیون رزمنده تهران بزرگ، که به همت نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسولالله(ص) در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: سلسله جلیله روحانیت و رزمندگان پرشور دوران دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران و آزادگان شما هستید که علم و عمل را در فرهنگ اهل بیت(ع) و عاشورا به نمایش گذاشتید. 
 
وی افزود: خدا را شاکرم این توفیق نصیب این حقیر شد تا در خدمت شما عزیزان که در دوران دفاع مقدس برای همه ما رزمندگان از رزمنده ساده تکور و با اخلاص تا فرماندهان امید بودید باشم. ادامه مطلب

طبقه بندی: رهبری، 
برچسب ها: شهردار، قالیباف، تهران،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


محمد حسن سرابیان، مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی کشورگفت: اکیپ گشت سیار از این پس در دو شیفت صبح و عصر با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اصناف و بازرسان دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های نظارتی از واحد‌های صنفی در سراسر کشور بازرسی می‌کنند و در محل با متخلفان برخورد نموده و اقدام به صدور رای برای متهمان پرونده می‌کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در سطح شهر تهران نیز به همین منوال اکیپ گشت سیار اختصاص داده شده است، این در حالی است که روزهای پنج شنبه و جمعه نیز این گشت‌ها بر قرار است و تعزیرات بدون تعطیلات در راستای برخورد با متخلفان صنفی برخورد قانونی خواهد کرد.

این مقام مسئول قضایی در خاتمه از شهروندان خواست تا در صورت هرگونه تخلف یا شکایتی با سامانه تلفنی 124 تماس بگیرند و یا اینکه گزارش تخلفات واحد‌های صنفی را به سامانه پیامکی 30009651 گزارش کنند.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: تعزیرات، سرابیان، بررسی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


"کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شب گذشته در نشستی که در "شورای امور جهانی شیکاگو" برگزار شد درباره جوانب مختلف مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 رایزنی کرد کرد. اشتون در این نشست گفت ایران به مفاد توافق هسته‌ای ژنو که در سال گذشته بین قدرت‌های جهانی و ایران منعقد شد، پایبند بوده است.

بر اساس توافق گروه 1+5و ایران که "طرح اقدام مشترک" نامیده می‌شود ایران پذیرفت تا در مدت شش ماه بخشی از فعالیت‌های انرژی هسته‌ای خود را محدود کند و در مقابل 6 کشور نامبرده توافق کردند در این مدت برخی تحریم‌ها را کاهش دهند و تحریم هسته‌ای جدیدی علیه ایران اعمال نکنند.

اشتون در نشست شب چهارشنبه گفت که ایران در صورتی که از برنامه هسته‌ایش دست بردارد می‌تواند به اقتصادش کمک کرده و جایگاهش در منطقه را ارتقاء دهد.وی افزود  به دنبال راهکاری جامع برای پایان دادن به یک دهه تنش‌های هسته‌ای با ایران است و افزود: " ایران به تمامی مفاد توافق موقت ژنو عمل کرده است."

اشتون در این نشست که موضوع آن "روابط فراآتلانتیک" بود درباره موضوعات مختلف دیگر از جمله تحولات سوریه هم اظهار نظر کرده است.

 این مقام اروپایی خواستار افزایش فشارها بر "بشار اسد"، رئیس جمهور سوریه شده و از برگزاری انتخابات در آن کشور انتقاد کرده است.

وی در این خصوص گفت: "اینکه بشار اسد در این شرایط خواستار برگزاری انتخابات شده، کاملاً مضحک است. ما باید فشارها بر اسد را ادامه دهیم و او را ترغیب کنیم تا به آن دسته از مردم سوریه که می‌توانند رهبری آن کشور را به عهده بگیرند اجازه دهد وارد میدان شوند."


طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: شتون، ایران، مفاد، توافق، ژنو، پایبند،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


"حامد صداقتی"ملی‌پوش شمشیر بازی ایران در اسلحه اپه که به همراه محمد علی غفاری و مهدی حسینی با یک خودرو سواری از تهران راهی خاش در سیستان و بلوچستان شده بودند چهارشنبه شب گذشته  در 60 کیلومتری شهرستان خاش  در مسیر چابهار مورد حمله اشرار قرار گرفتند و خودروی آنها مورد اصابت بیش از 5 گلوله از ناحیه در و لاستیک جلو قرار کرفت که در این حمله " محمدعلی غفاری" توسط اشرار کشته می شود.


اعلام گروگانگیری به خانواده 
پس از این حادثه خواهر حامد صداقتی با اعلام گروگانگیری برادرش اظهار می کند:از روز چهارشنبه که برادرم به سیستان و بلوچستان رفته است، دیگر هیچ خبری از وی نداریم و پلیس سیستان و بلوچستان به دایی بنده موضوع اطلاع داد.
وی ادامه می گوید:هنوز نمی دانیم موضوع به چه شکلی است اما قطعا وقتی اتومبیل را با تمام وسایل شخصی رها شده است، چیزی جز گروگانگیری نیست.تمام وسایل شخصی و حتی موبایل گروگان گرفته شدگان در خودرو باقی مانده است و نیروهای نظامی کشورمان از طریق تماس تلفنی با دایی حامد خانواده را در جریان می گذارند.
خواهر این ملی پوش شمشیربازی با اعلام اینکه سفر برادرش تفریحی بوده است، گفته است:از طریق استانداری و دادستانی سیستان و بلوچستان موضوع را پیگیری می کنیم.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: گروگان گیری، سیستان وبلوچستان،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان، علم آموزی، یاد دادن تفکر و آموختن رفتار و اخلاق را سه عنصر اصلی حرفه شریف و افتخارآمیز معلمی خواندند و با تأکید بر برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش افزودند: حمایت همه جانبه از این دستگاه عظیم، سرمایه‌گذاری مؤثر برای آینده درخشان فرزندان ملت و پیشرفت پرشتاب مادی و معنوی ایران عزیز است.

رهبر انقلاب هدف اصلی از دیدار با معلمان را ابراز ارادت به جامعه معلمان و احترام به مقام تعلیم و تربیت خواندند و خاطرنشان کردند: همه ما زیر بار منت معلمان هستیم بنابراین تکریم حرفه معلمی باید در جامعه، همگانی و نهادینه شود به گونه‌ای که سلام دادن و احترام به معلم یک افتخار محسوب شود.

ایشان بچه‌های مردم را امانتی نزد معلمان خواندند و در تشریح ابعاد اصلی حرفه معلمی، گفتند: تعلیم علم و دانش، وظیفه مهمی است، اما مهم‌تر از آن، یاد دادن تفکر به کودکان و نوجوانان است.

رهبر انقلاب«سطحی نگری و سطحی آموزی» را موجب زمین‌گیر شدن جامعه برشمردند و افزودند: اگر دانش آموز روحیه تفکر و روش فکر کردن صحیح را از معلم خود یاد بگیرد آینده کشور نیز بر پایه تفکر و منطق استوار می‌شود، بنابراین معلمان عزیز در این زمینه، وظیفه سنگینی بر عهده دارند.ادامه مطلب

طبقه بندی: رهبری، 
برچسب ها: رهبر معظم انقلاب : داشتن نگاه‌های سیاسی و جناحی برای آموزش و پرورش سم است،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


 عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسراهای امور جنایی و ارشاد تهران با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: پرونده قضایی تشکیل شده درباره تخلفات بابک زنجانی پرونده‌ای بزرگ در تاریخ قضایی ایران و به نوعی یک پرونده ملی است.

حجم پرونده بابک زنجانی 3 برابر پرونده فساد 3 هزار میلیاردی

وی با بیان اینکه حجم پرونده بابک زنجانی 3 برابر پرونده مه‌آفرید امیرخسروی است، ادامه داد: عدم پاسخگویی هر فردی در این پرونده موجب می‌شود که تحت تعقیب قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: از سال 90 به بعد که از جریان فتنه 88 و پرونده‌های مربوط به آن دور شدیم، بیشترین درگیری ما در دادسرا مربوط به مباحث اقتصادی بوده است.

جعفری دولت‌آبادی بیان کرد: جامعه سالم و امن شعاری است که از سوی سازمان ملل ارائه شده است و ما باید به دنبال جامعه‌ای ایمن و سالم بوده و امنیت سلامت افراد را که جزو وظایف اصلی حکومت است دنبال کنیم که البته این امر جزو وظایف اصلی حکومت بوده و خواهد بود.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده اقتصادی بعد از انقلاب،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به منظور احراز و تصدیق هویت مراجعان سازمان بیمه از سازمان ثبت احوال، تفاهم نامه‌ای فی ‌مابین دکتر ناظمی اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور و انوشیروان حسنی‌بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به امضاء رسید.

در این دیدار رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به سه ماموریت این سازمان و ارائه آماری از وضعیت کنونی جمعیت و وقایع حیاتی چهارگانه گفت: در حال حاضر جمعیت ایران در یک پنجره طلایی قرار دارد که این جمعیت آماده اشتغال، کار و فعالیتهای توسعه‌ای است.

دکترمحمد ناظمی اردکانی با بیان اینکه در سالهای اخیر فعالیتهای نوینی در راستای نوین سازی و  الکترونیکی کردن ثبت احوال صورت گرفته است ، صدور شناسنامه‌های مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات حمعیت کشور را یکی از مهمترین این اقدامات عنوان کرد.

وی همچنین صدور کارت ملی و کارت هوشمند ملی را نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بیان و تاکید کرد: تمامی اسناد هویتی در دست مردم قرار می‌گیرد دارای عقبه‌ای مبتنی بر این پایگاه می‌باشند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو 126 میلیون سند هویتی ایرانیان را از اقدامات مهم دیگر این سازمان در الکترونیکی کردن و تکریم ارباب رجوع بیان کرد.

ناظمی اردکانی همچنین از ارتباط نزدیک این سازمان با سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: تمامی افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کردند مشخصات آنها از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور احراز شده است و مشخصات سرپرستان خانواده به لحاظ ولادت، فوت، ازدواج و طلاق چک می‌شود تا در زمان واریز یارانه این موارد اعمال شود.

در ادامه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به پیشرفتهای خوب سازمان ثبت احوال در سالهای اخیر، تجدید نظر در سیاستهای جمعیتی کشور را مدیون اطلاع رسانی دقیق و به موقع سازمان ثبت احوال به مسئولین کشور دانست.

انوشیروان حسنی‌بندپی امضای تفاهم‌نامه را گامی مهم و موثر برای سازمان بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: این سازمان می‌تواند از طریق استعلام و احراز هویت بیمه شدگان خود، همپوشانی‌ها را برطرف و افراد برخوردار از بیمه‌های متعدد را شناسایی کند.

وی از سازمان ثبت احوال به خاطر اطلاعات وسیعی که دارد تشکر و اظهار کرد: با امضای این تفاهم‌نامه و دریافت اطلاعات به روز فوت و طلاق، سازمان بیمه می‌تواند بهترین استفاده را در راستای خدمات خو به مردم انجام دهد.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: ثبت احوال، جمعیت ایران، سازمان بیمه،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم