تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - مطالب هفته اول خرداد 1393

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*


 به نقل از الحدث نیوز، ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی اواخر هفته گذشته جده را به مقصد مراکش ترک کرد و «امیر سلمان» برادر ناتنی اش و ولیعهد عربستان برای اداره امور به جای وی تکیه زد.
این درحالی است که سایت مرکز مشاوره مطالعات استراتژیک در بیروت اعلام کرد: ولیعهد سعودی براساس دستور پادشاهی به اداره امور دولت به نیابت پادشاه عربستان بپردازد.
این مرکز مطالعاتی اعلام کرد: اطلاعات غیر وثوقی وجود دارد که ملک عبدالله به کما رفته است.
همچنین «مجتهد» فعال حقوقی عربستانی و نزدیک به خاندان آل سعود در تویتر شخصی خود نوشته است که پادشاه عربستان که به مراکش مسافرت کرده است، در وضعیت سلامتی بحرانی به سر می برد و فشار خون وی به شدت کاهش یافته است.
اگرچه پزشکان معتقدند که وضعیت او تحت کنترل است، اما براساس اخبار تایید نشده، وی به کما رفته است.

انتشار اخبار ضد و نقیض مبنی بر به کما رفتن ملک عبدالله درحالی منتشر شده است که دو بار دیگر نیز اخبار به کما رفتن وی و حتی مرگش بر روی سایت های خبری آماده بود؛ اما پادشاه سعودی با کمک پزشکان و دستگاه های تنفسی روی پای خود ایستاد و زمام امور را در دست خود قرار داد.

اگرچه تغییرات اخیر در دستگاه حکومتی آل سعود نشان می دهد که پادشاه عربستان نسبت به وخامت حال خود به خوبی واقف است، اما نمی توان با جدیت گفت که اخبار منتشر شده درباره وضعیت بحرانی وی صحت کامل دارد. او از سن 85 سالگی تاکنون که 91 سال دارد، با مرگ دسته پنجه نرم کرده و هنوز تسلیم نشده است؛ حال باید دید که اینبار او و پزشکانش موفق خواهند شد یا مرگ؟!

گفتنی است، عبدالله بن عبدالعزیز ششمین پادشاه عربستان سعودی و دهمین فرزند «عبدالعزیز آل سعود» بنیانگذار عربستان جدید است. وی پس از مرگ برادرش فهد بن عبدالعزیز، و از تاریخ اول اوت 2005  پادشاه عربستان شد.

او اول اوت 1924 میلادی برابر با 10 مرداد 1303 در شهر ریاض پایتخت عربستان متولد شد.
ملک عبدالله از سال 1975 معاون دوم نخست وزیر بود.او همچنین از سال 1982 میلادی تا سلطنت، ولیعهد عربستان شد.

البته وی از سال 1995 و پس از بیماری و زمین‌گیر شدن ملک فهد، عملاً تمامی اختیارات یک پادشاه را در دست گرفته بود.
شاه سالخورده عربستان تاکنون چندین بار برای انجام آزمایش های پزشکی، گذراندن دوره نقاهت و عمل جراحی عربستان را ترک کرده است.

به گفته منابع عربستانی، وی از بیماری های مختلفی مانند فشار خون، در رفتگی مهره در ستون فقرات و برخی بیماری های طاقت فرسا و خطرناک رنج می برد.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: سایه مرگ، پادشاه عربستان،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم هزاران مسلمان از سراسر آمریکا برای شرکت در همایش سالیانه حلقه اسلامی آمریکای شمالی (ایسنا) دعوت شده اند تا پنجره جدیدی را رو به سوی اسلام که در حال گسترش روزافزون در جهان است باز کنند.
ایسنا با انتشار بیانیه ای گفت:اسلام در چند دهه گذشته در مرکز مباحث و در صدر اخبار آمریکا قرار داشته است.
در این بیانیه آمده است:به ویژه پس از حادثه 11 سپتامبر به دلیل هدف قرار دادن دین مبین اسلام،بسیاری به سراغ مطالعه این دین رفتند.
از آن به بعد برای آمریکایی ها سوال هایی پیش آمد مبنی بر اینکه اسلام چیست؟مسلمانان چه افرادی هستند؟ و اصول اسلامی چه چیزهایی هستند؟
حالا قرار است بیش از 20 هزار مسلمان از سراسر آمریکا در روزهای 24تا 26 می در نشست ایسنا شرکت می کنند تا به این سوالات پاسخ دهند.
این نشست با عنوان «اسلام؛ایمان،تسلیم،خدمت» در حال برگزاری است.
 

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: آمریکای شمالی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


در خبرها و گزارش های رسانه های عربی از روابط نزدیک ایران و عربستان در آینده نزدیک خبر داده شده است که اخیراً با دعوت سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان از جواد ظریف این خبرها داغ تر شده است.

 
معمولاً در روابط دیپلماتیک اینگونه سفرهای کاری که یک وزیر خارجه از کشوری دیگر بازدید کند بسیار اتفاق می افتد و در سابقه روابط ایران و عربستان همیشه از این سفرها وجود داشته است ولی خبر سفر احتمال ظریف به عربستان ظاهراً این بار با واکنش شدید صهیونیستها مواجه شده است.

 
در حقیقت صهیونیستها بعد از اتفاقات چند سال اخیر کشورهای عربی دل به رابطه محرمانه با سعودی ها خوش کرده اند و اگر بخواهد این رابطه با نزدیک شدن رابطه بین ایران و عربستان به هم بخورد موجودیت این رژیم در خطر می افتد.

 
روزنامه هاآرتص چاپ سرزمین های اشغالی در خبری احتمال بهبود رابطه بین ایران و عربستان را با دعوت وزیر خارجه عربستان از طرف ایرانی اش را تیتر کرده است و می نویسد نزدیک شدن رابطه ایران و عربستان برای اسرائیل خطرناک است.

 
در مطلب این روزنامه آمده است: نزدیک شدن ایران و عربستان به یکدیگر، اسرائیل را در موضع گیری علیه توافق هسته ای میان کشورهای غربی و ایران تنها می گذارد.
 

محافل بلند پایه سیاسی اسرائیلی معتقدند: تلاشهای بنیامین نتانیاهو برای القای این مسئله که عربستان سعودی و کشورهای عربی به اصطلاح میانه رو در منطقه همان موضع رسمی اسرائیل را در قبال توافق هسته ای ژنو را دارند، در عالم واقعیت وجود ندارد.

بنابر اعلام این منابع، سیاستهای اسرائیل که زمانی باعث تشدید تحریمها علیه ایران و قانع نمودن جهان به بسیج شدن علیه تهدیدات نظامی این کشور شده بود، هم اکنون کارکرد گذشته را ندارد و باید گفت که ماموریت اسرائیل در موضوع هسته ای ایران به پایان راه رسیده است.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: صهیونیستها، دردناک،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمایران برای اولین بار در این سال ها در یک تحقیق طولانی برای برطرف کردن اتهامات وارده به این کشور، همکاری خوبی داشته است.

خبرگزاری رویترز نوشت: «ظاهرا ناظران در هدف خود که قصد داشتند در تحقیقات، به شواهدی دال بر انحراف برنامه های هسته ای ایران برسند، ناموفق بوده اند.»

به نوشته این خبرگزاری، «در گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است: ایران برای اولین بار در این سال ها در یک تحقیق طولانی برای برطرف کردن اتهامات وارده به این کشور، همکاری خوبی داشته است.»

این خبرگزاری انگلیسی در عین حال مدعی شده است: «اما هنوز ایران برای رفع نگرانی نسبت به برخی مکان ها، هنوز به سازمان ملل اجازه دسترسی نمی دهد و تا زمانی که سازمان ملل دسترسی کامل نداشته باشد، نمی توان کامل نسبت به ایران مطمئن بود.»

آژانس در گزارش خود ادعا کرده است: «در تصاویر ماهواره ای از مناطقی که ایران اجازه دسترسی به آنها را نمی دهد، فعالیت هایی دیده می شود که گویا ایران در حال مخفی کردن شواهد ای است که اثبات می کند ایران به دنبال بمب هسته ای بوده است.»

به نوشته رویترز «یکی از مقامات آمریکایی ادعا کرد که ایران 28 ماه است که در حال پاک سازی تمام شواهد در اطراف مناطق ممنوعه است به گونه ای که در نمونه گیری های آژانس از خاک و اطراف مناطق ممنوعه چیزی بدست نیاید.

از برخی شواهد این طور به نظر می آید که ایران دهه ها در تلاش برای ساخت اتاق های فولادی برای امتحان انفجار های هسته ای بوده است.»

رویترز در پایان، ادعاها علیه ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان را تکرار کرد و افزود: «با وجود این که پیشرفت هایی در همکاری ایران با آژانس صورت گرفته است؛ اما مخفی کاری های ایران در مناطق ممنوعه باعث نگرانی آمریکا شده است.»

طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی،  علمی و پزشكی، 
برچسب ها: هستـــــه ای، ایران، بهانه جدید آمریکا،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین ،سید حسن نصرالله در مراسم باشکوهی که مقاومت اسلامی لبنان، دیروز یکشنبه در شهر «بنت جبیل» واقع در جنوب این کشور برگزار کرد، تصریح کرد که اگر اوضاع در مرزهای لبنان به حدی برسد که نیازمند مداخله مقاومت باشد، حزب الله لحظه ای در قبال آن سکوت نخواهد کرد و در هر نقطه ای از مرزهای لبنان که رژیم صهیونیستی قصد نفوذ را داشته باشد، با تمام قوا در برابر این حملات ایستادگی خواهد کرد.
نصر الله با اشاره به اینکه مقاومت لبنان با شجاعت و قدرت و درایت خود توان مقابله با تلاش های دشمن صهیونیستی برای تجزیه مناطق مرزی لبنان را دارد، تاکید کرد ما امروز با ارتشی مواجه هستیم که در سنگرها و پایگاه های خود پناه گرفته و بیش از اینکه باعث ترس دیگران شود، خود می ترسد و این ترس تنها محدود به نظامیان صهیونیستی نیست، بلکه حتی مقامات جبهه داخلی و سیاستمداران و ژنرال های این رژیم نیز به این وضعیت گرفتار شده اند.
سید حسن نصر الله طی پیامی به مردم لبنان اعلام کرد همان طوری که در سال 2000 و در چنین روزی به خانه های خود بازگشتید و جشن های شادی برگزار کردید، امروز در کمال آرامش در شهر و دیار خود زندگی کنید و به سازندگی و کشت و کار بپردازید و هیچ بیمی از دشمن بزدل خود نداشته باشید.
دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم جشن چهاردهمین سالروز «عید مقاومت و آزادسازی 2000» در شهر «بنت جبیل» از آغاز شکست طرح حمله به مقاومت در منطقه سخن گفت و تاکید کرد که سقوط «پروژه اسرائیل بزرگ» مهمترین دستاورد پیروزی مقاومت در سال 2000 است.
دبیر کل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود با اشاره به پیروزی مقاومت در آزادسازی جنوب لبنان از اشغالگری 22 ساله رژیم صهیونیستی گفت: ما همه ساله به مناسبت پیروزی سال 2000 در این مکان جمع می‌شویم تا همه ساله بر این مفاهیم تاکید کنیم: اول اینکه پیروزی در سال 2000، دستاوردی تاریخی و بزرگ بود و همچنین اینجا هستیم تا بر پیام‌ها و معانی آن تاکید کنیم که مهمترین آنها سقوط طرح «اسرائیل بزرگ» بود؛ که همچنان بازتاب‌های این پیروزی در دو طرف جبهه برقرار است.

سید حسن نصر الله افزود: ما تاکید می‌کنیم که این پیروزی متعلق به لبنان و امت عربی و اسلامی است و نمی‌توان آن را به گروه خاصی منحصر کرد و این پیروزی متعلق به امت اسلامی است که همگی علیه صهیونیسم در حال جنگ هستند.
سید حسن نصر الله با بان اینکه اگر پیروزی سال 2000، نبود پیروزی‌های بعدی هم رخ نمی‌داد و پیروزی سال 2000 اساس پیروزی‌های بعد بود، افزود: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از جانفشانی‌های بزرگ ملت لبنان که جان، مال و امنیت خود را فدا کرد، تقدیر کنیم. ما از جانفشانی‌های جنبش‌های مقاومت، ارتش لبنان، ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی تقدیر می‌کنیم.
دبیر کل مقاومت اسلامی لبنان افزود: ما قصد داریم فرهنگ «امید به آینده» و «امید به پیروزی» را تقویت کنیم. این فرهنگ و فرهنگ اعتماد به خداوند، ملت، نیروی انسانی بود که ما را به این پیروزی رساند.
وی افزود: از پیروزی سال 2000 تا عقب نشینی اسرائیل از غزه تا شکست این رژیم در جنگ تموز [33 روزه در سال 2006] و تا مقاومت غزه در سال 2008 همگی ثمره این اعتماد به نفس بود. ما تاکید می‌کنیم که می‌توانیم پیروز شویم و دشمن هر اندازه که بزرگ باشد و سلاح بروز داشته باشد امکان شکست در برابر اراده ما را دارد. مهم این است که دائما این ایمان و اعتماد به نفس و عزم و اراده را داشته باشیم.
 

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: تجاوز، رژیم صهیونیستی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمبر اساس خبرهای رسیده ظاهراً قرار است مقامات جنبش حماس از جمله خالد مشعل به ایران سفر کنند که این خبرها واکنش هایی در محافل و سایت های صهیونیستی داشته است به طوری که از هم اکنون درباره این موضوع خبرسازی بسیاری انجام گرفته است.

 
از نوع نوشته های روزنامه های اسرائیلی اینگونه برمی آید که جدایی ایران و جنبش های مقاومت در خاورمیانه یکی از اولویت های سیاسی صهیونیستها محسوب می شود و هرکاری برای تحقق آن انجام می دهند.

 
هرچند هنوز سفر خالد مشعل به تهران قطعی نشده است ولی معلوم است که مقامات امنیتی و سیاسی اسرائیل نمی توانند نگرانی خود را از تقویت مجدد روابط ایران با جنبش های اسلامی فلسطین مثل حماس پنهان کنند.

 
یکی از سایت های عربی به نقل از مقامات صهیونیستی می نویسد تقویت روابط ایران با حماس و جنبش جهاد اسلامی صهیونیستها را نگران کرده است.

 
گزارش های صادره از محافل صهیونیستی حاکی از آن است که بازگشت روابط بین حماس با ایران و حماس برای رژیم صهیونیستی تحولی بسیار بد به شمار می رود.

 
چراکه بنابر تحلیل محافل صهیونیستی تقویت روابط این ائتلاف می تواند، احتمال حملات حماس و جنبش جهاد اسلامی را علیه این رژیم افزایش دهد.
 

به گفته منابع جاسوسی اسرائیل حزب الله، جنبش جهاد اسلام تماس های محرمانه ای با ایران برای تقویت روابط با جنبش های اسلامی غرب آسیا برقرار کرده اند.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: اسرائیل، ایران، ضدصهیونیستی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


ماجرای اکراین و تنش میان این کشور و روسیه بر سر جزیره کریمه که به نفع روسیه تمام شد موجب ایجاد اختلافاتی بین روسیه و آمریکا شد که حتی به تهدید روس ها از سوی رئیس جمهور و نمایندگان کنگره کشیده شد.

 
به نوشته کریستین ساینس مانیتور در ماجرای اکراین آمریکا در موضوع سوریه به سمت ایران متمایل شده است و اگر در مذاکرات هسته ای با این کشور به توافق برسد مهمترین گزینه برای مشورت درباره بحران سوریه خواهد بود.

 
این روزنامه می نویسد تجربه چند وقت اخیر نشان داده است که ایران در منطقه صاحب نفوذ و قدرت خاصی است و بر اوضاع منطقه بهتر از سایر کشورها آگاه است و در موضوع سوریه نیز بهتر از سایرین می تواند در حل مشکلات کمک کننده باشد.

 
در وضعیت موجودی که روابط آمریکا و روسیه به پائین ترین سطح خود رسیده است می توان انتظار داشت که ایران به عنوان بازیگر اصلی میانجی بحران سوریه وارد میدان شود.

 
در حقیقت روزنامه ساینس مانیتور در گزارش خود این ادعا را مطرح می کند که آمریکا برای توافق با ایران آمادگی بیشتری دارد و به عبارتی علاقه بیشتری برای حل بحران سوریه و حتی مذاکرات هسته ای دارد.

 
به نظر می رسد در بحران سوریه آمریکا به خاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی خود ترجیح می دهد به جای گزینه نظامی روی مشورت با کشورهای همسایه فکر کند که در این میان ایران بهترین گزینه است.
 
طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی،  علمی و پزشكی، 
برچسب ها: مشاور آمریکا، ایران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


یک عضو برجسته سابق در وزارت دفاع آمریکا در زمان جرج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا و همچنین عضو ارشد مرکز ارزشیابی های بودجه ای و استراتژیک این کشور مطلبی در روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده است که نشان از همه کاره بودن کنگره در این کشور را دارد.

 در این مطلب نویسنده به موضوع تحریم های ایران اشاره می کند که از سوی دولت آمریکا علیه ایران اجرا می شود و باید قبل از هر چیز به تصویب کنگره برسد. هرچند دولت اوباما بارها گفته است تحریم ها را وتو خواهد کرد ولی ظاهراٌ باید قبل از هرکاری اجازه کنگره را برای کاهش تحریم ها داشته باشد.

اریک ادلمن در این یادداشت با اشاره به موضوع جنجال ها و دعواهای سیاسی اوباما با نماینده های جمهوری خواه کنگره می نویسد: تجربه نشان داده است که خیلی از این جنجالهای سیاسی بیشتر بازی تبلیغاتی است و اوباما باید برای کاهش یا افزایش تحریم ها امضای نماینده کنگره را داشته باشد.

 در سایت روزنامه نوشته شده است: اکنون مناقشه با کنگره بر سر موضوع برنامه هسته ای ایران است؛ اما این بار مقاومت در برابر کنگره کار سختی خواهد بود؛ چرا که در مذاکرات با ایران، بحث تحریم ها و لغو آن وجود دارد.

 نویسنده مقاله ادعا می کند اوباما مذاکرات هسته ای با ایران و به نوشته وی موضوع تسلیحات هسته ای را از کنگره مخفی نگه می دارد و کاخ سفید ترجیح می دهد تمام مسائل مربوط به مذاکرات را برای نمایندگان کنگره ارائه نکند.

به نوشته ادلمن بسیاری از موضوعات مربوط به ایران هرچند از سوی کاخ سفید مخفی نگه داشته می شود ولی به هر حال باید این حقیقت را درک کرد که مقاومت در برابر نمایندگان کنگره کار سختی است چون باطل کننده اصلی تحریم های ایران کنگره آمریکا است و در اصل کاخ سفید هیچ کاره است.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: تصمیم، ایران، امریکا،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


یک موسسه تحقیقاتی وابسته به پنتاگون وزارت دفاع آمریکا درباره پرونده هسته ای ایران و مسئله مذاکره این کشور با قدرت های جهانی گفته است در صورتی که این مذاکرات به شکست منجر شود می تواند گزینه حمله به ایران مطرح شود.

 
مرکز تحقیقاتی سیویس نظرسنجی راه اندازی کرده است که درباره جنگ با ایران بحث می کند و از مردم می پرسد که در صورت شکست راه حل دیپلماتیک با ایرانی ها حمله به این کشور ممکن خواهد بود یا اینکه گزینه نظامی برای آمریکایی ها فاجعه آمیز است.

 
این مرکز از محققان دانشگاههای معتبر آمریکا کمک گرفته است تا این پرسش را به رای و مشورت بگذارند که می توان برای حل مسئله هسته ای ایران از گزینه نظامی استفاده کرد.

 
این گروههای تحقیقاتی از دانشگاه های جرج تاون و میشیگان در این مناظره با حضور شخصیت های برجسته سیاسی و نظامی آمریکا قرار است بر سر مسئله هسته ای ایران بحث کنند و که آیا آمریکا باید علیه ایران به گزینه نظامی متوسل شود یا اینکه این کار فاجعه ای دیگر برای این کشور به همراه دارد.

 بر اساس خبرهای رسیده این جلسه قرار است 13 ژوئن سال جاری میلادی در شهر واشنگتن در محل یکی از دانشگاههای مذکور برگزار شود.
 

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: گزینه نظامی، فاجعه دیگر آمریکا،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


روزهای دوشنبه و سه شنبه شهر استانبول ترکیه میزبان نشست فوق العاده کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران بود. به موازات این نشست ها حمید بعیدی نژاد رئیس تیم کارشناسی هسته ای و استفان کلمنت همتای او در تیم گروه 1+5 نیز با یکدیگر مذاکرات داشتند.


 این نشست به منظور ترمیم روابط و گفتگوهای هسته ای ایران و غرب که در آخرین دور آن در وین دچار سکته شد برگزار شد و محمد جواد ظریف در تشریح این مذاکرات گفت: البته فقط خانم اشتون و دستیارانش در اتحادیه اروپا برای مذاکره می آیند و این مذاکرات، مذاکرات1+5 نیست.

 
ظریف اظهار داشت: هدف از دیدار با خانم اشتون، مرور تحولات است و این که چقدر کار پیشرفته و امیدواریم قدم مثبتی در این مسیر برداشته شود.

 وی ادامه داد: با توجه به تعهداتی که در تهران داشتم، و ضرورت حضور به عنوان رییس جنبش عدم تعهد در اجلاس افتتاحیه وزرای خارجه این جنبش در الجزیره، امکان دیدار جز در استانبول فراهم نبود.
 
در اولین گام برگزاری نشست بین ظریف و اشتون، طرفین شام کاری برگزار کردند.

 کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان در استانبول و در هتل چراغان (کمپنسکی) دیدار کردند.
 
پس از آن کاترین اشتون در ضیافت شام کنسولگری ایران در استانبول حضور یافت.
 
در ادامه ظریف و اشتون در ادامه گفت‌وگوهای ایران و 1+5 در وین 4، صبح روز سه‌شنبه ساعت 10 و 30 (9 به وقت محلی) مذاکرات را در استانبول از سر گرفتند.

 پس از پایان این دو دور مذاکرات، سیدعباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران با 1+5 گفت: رایزنی‌های طولانی اما مفید در جهت بررسی راه‌کارهای مختلف برای پیشبرد مذاکرات در مذاکرات صبح روز سه‌شنبه میان ظریف و اشتون به مدت 2 ساعت و نیم انجام شد.
 
او ادامه داد: در این مذاکرات توافق شد در صورت نیاز برای ادامه رایزنی‌ها در دو سطح فنی و سیاسی تا پیش از دور بعدی مذاکرات که قرار است 26 تا 30 خرداد در وین انجام شود، گفت‌وگوهایی انجام شود.
 
معاون وزیر خارجه گفت: مذاکرات کارشناسی بین بعیدی‌نژاد و کلمنت که هم‌زمان با مذاکرات ظریف و اشتون در جریان بود نیز پایان یافت.
 
گفتنی است محمد جواد ظریف ظهر سه شنبه پس از سه دور مذاکرات غیررسمی با رییس گروه 1+5 در مذاکرات هسته ای ایران در جمع خبرنگاران که در کنسولگری ایران در استانبول برگزار شد با تشریح توافقات صورت گرفته تاکید کرد که این گفت و گوها غیررسمی به منزله مذاکرات 1+5 نیست، زیرا مذاکرات با این گروه نیاز به حضور همه اعضا دارد.

 
وی تاکید کرد: البته گفت و گوهای طولانی در سه دور و حدود هشت ساعت به طول انجامید و این مذاکرات بیشتر درباره روش های پیش رو بود.
 

وی با برشمردن توافقات صورت گرفته در این گفت و گوهای غیررسمی تاکید کرد: آنچه توافق کردیم روش ادامه کار بود و قرار شد در فاصله نزدیکی همزمان با اجلاس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مذاکرات کارشناسی در وین برگزار شود.

 
ظریف افزود: همچنین توافق شد مذاکرات رسمی میان ایران و گروه 1+5 اواخر ماه جاری و در فاصله زمانی 26 تا 31 خرداد ماه مجددا در وین برگزار شود.
 

رییس دستگاه دیپلماسی ایران در عین حال تاکید کرد: البته در این مذاکرات بحث های ریز کارشناسی هم داریم، چرا که چارچوب عمل می کنیم و دوستان خیلی نباید توقع جلسات و یا مصاحبه های رسمی داشته باشند، به این دلیل که کار روی متن و موضوعات ریز انجام می شود.

 
ظریف تاکید کرد: در این گفت و گوها توافق شد تا برگزاری جلسات رسمی، علاوه بر یک دور مذاکره کارشناسی که انجام می شود، در صورت نیاز مذاکرات کارشناسی دیگری هم برگزار شود و همچنین گفت و گوهای سیاسی نیز در سطوح و به شکل های مختلف انجام شود.

وی در عین حال تاکید کرد: البته حسب مورد تصمیم می گیریم که این گفت و گوها را برقرار کنیم که البته امروز نیز مذاکراتی کارشناسی انجام شد.


وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: آنچه مسلم است این که، 26 خرداد ماه جاری زمان جلسه رسمی بعدی است و من اعتقاد دارم طرف ایرانی با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط آمادگی جدی برای پیگیری کار دارند.


وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم طرف مقابل نیز با واقع بینی و به دور از تصورات موهومی که ممکن است برخی گروه های فشار یا برخی افراد خارج از مذاکرات در سر داشته باشند، با جدیت وارد مذاکره شوند.

مذاکره کننده ارشد ایران با بیان این که، رسیدن به نتیجه کاملا امکان پذیر است و ما با جدیت، دقت و بدون عجله مذاکرات را پیگیری می کنیم گفت: مبنای ما حفظ حقوق مردم ایران و حفظ عزت و سربلندی کشور و رفع موانع ظالمانه ای است که برای پیشرفت کشور فراهم شده است.

 وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که با لطف خداوند متعال و حمایت مردم و مسوولان کار به پیش رود.
طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی،  علمی و پزشكی، 
برچسب ها: نشست فوق العاده، استانبول،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


سامانه ارتباطات تاکتیکی رادار مطلع ‌الفجر (رسول) که توسط امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش رونمایی شد دارای ویژگی‌های خاصی است.

تأمین ارتباطات امن و پایدار و انتقال خطوط صوت و دیتای رادار مطلع‌الفجر به مراکز فرماندهی و کنترل قرارگاه با استفاده از بسترهای ارتباطی بی‌سیم و فیبر نوری در مسافت‌های تقریبی 50 کیلومتر (بی‌سیم) و 12 کیلومتر(فیبرنوری) از جمله خصوصیت‌های این سامانه است.
 
مجموعه سامانه ارتباطات تاکتیکی رادار مطلع‌الفجر (رسول) متشکل است از:
 
1- یک دستگاه سامانه شلتر ارتباطی مجهز به کلیه سامانه‌های ارتباطی مورد نیاز اتاق عملیات رادار مطلع‌الفجر از جمله بی‌سیم‌های ارتباطات هوایی (VHF- UHF- HF) ، سامانه ICS، رمز کننده، مرکز تلفن سامانه ضبط مکالمات، سامانه رادیو ماکس ماکروویو، تجهیزات فیبر نوری جهت تأمین ارتباطات امن و دورسازی اتاق عملیات رادار از مرکز تشعشع.
 
2- یک دستگاه  خودروی LOS تاکتیکی مجهز به سامانه رادیو ماکس ماکروویو دوربرد به ظرفیت 16E1 (32MB/S) جهت برقراری ارتباطات رادیویی و انتقال دیتای رادار به یگان‌های پدافندی و یا مرکز فرماندهی و کنترل مجاور.  ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: ادوات، پدافند، رادار، سامانه، رسول، ارتش، امیر،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از khamenei.ir، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در بیاناتی طی دیدار اقشار مختلف مردم در تاریخ  ۱۳۷۴.۱۰.۱۷ فرمودند:
 
در همین کشور خود ما، یکی از بزرگان علما و روحانیون محترمی که امروز بحمداللَّه در میان ما هستند و برکات وجود ایشان باز هم شامل حال مردم می‌شود، برای من نقل می‌کردند که در اوایل روی کار آمدنِ رژیم منحوس و فاسد و وابسته پهلوی، آن کودتاگرِ بی‌سوادِ فاقدِ هر گونه معرفت و معنویّت [رضاخان]، یکی از آخوندهای وابسته به دربار را صدا کرد و از او پرسید این قضیه امام زمان چیست که چنین مشکلاتی برای ما درست کرده است!؟

آن آخوند هم بر طبق دل و میل او، جوابی می‌گوید و آن قلدر هم مأموریت می‌دهد که بروید مسأله را حل و تمام کنید و این اعتقاد را از دل مردم بیرون بیاورید!

او می‌گوید: این کار آسان نیست و خیلی مشکلات دارد و باید کمک کم‌کم و با مقدّمات شروع کنیم. البته آن مقدّمات به فضل پروردگار و با هشیاری علمای ربّانی و آگاهان این کشور، در آن دوران ناکام ماند و نتوانستند آن نقشه شوم را عملی کنند.

طبقه بندی: سیاسی،  رهبری، 
برچسب ها: رهبری، khamenei، رضاخان، امام زمان، آخوندهای درباری،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، "جنیفر ساکی" در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره افزایش فروش نفت خام از طرف ایران گفت:من ارقام شما را دراین باره دریافت نکردم اما اجازه بدهید دراین باره با تیم کارشناسی خود گفتگویی داشته باشیم و نظرات آنها را جویا شویم.همانطور که چند هفته پیش در این باره با شما صحبت کردم ما باید فاکتورهای دیگری را در این زمینه بررسی کنیم تا دچار اشتباه نشویم و پاسخ بهتری برای شما پیدا کنیم.

وی در زمینه سوریه گفت: گزینه های زیادی از مدت ها پیش درباره موضوع سوریه وجود داشته است.ما در این باره شفاف بوده ایم که سوریه چالش ما در مبارزه با تروریسم است و در این رابطه گزینه های موجود را بررسی می کنیم.سیاست کنونی ما ادامه تقویت جناح مخالف میانه رو در سوریه است.ما نباید قدرت را در اختیار هرکسی قرار دهیم.این موضوع از مدت ها قبل مایه نگرانی ما بوده است.ما باید به چالشهای بزرگی که در سوریه وجود دارد پاسخ دهیم و تصمیمات لازم را بگیریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره حمله به موزه یهودیان در بلژیک گفت:آمریکا حمله مرگبار روز شنبه  به موزه یهودیان در بروکسل را به شدت محکوم می کند.ما مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان این حمله اعلام می کنیم.هیچ توجیهی برای حمله به غیرنظامیان بیگناه وجود ندارد.دشمنی بر ضد اسرائیل هیچ توجیهی ندارد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی، 
برچسب ها: جن ساکی، آمریکا، ایران، سخنگو، وزارت خارجه، سوریه، اوکراین،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


پیرامون مسائل فرهنگی و لزوم عملیاتی کردن شعار سال، اظهار داشت: زیباترین تعبیر در فرهنگ را "مقام معظم رهبری" فرمودند که فرهنگ یک فضای تنفسی است.
 
وی ادامه داد: اگر در یک هوای سالم تنفس کنیم امکان فعال شدن در بخش‌های دیگر فراهم می‌شود اما اگر این فضا مسموم باشد دیگر فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی معنا ندارد.
 
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ دو بخش مهم در شعار سال جدید بوده که بایستی دنبال شود، افزود: کارهای فرهنگی نیاز به تصویب قانون ندارد، بلکه بایستی تلاش کنیم قوانین موجود در کشور منضبط تر و دقیق‌تر عملیاتی و اجرا شود.  
 
باهنر کلید حل مسائل کشور را محوریت دانستن قانون عنوان کرد و افزود: دولت هم اشکالی در اجرای قانون نمی‌بیند؛ این قوه بایستی در مسیر قانونی درخواستی را لغو، اصلاح و یا به صورت لایحه‌ای به مجلس ارایه کند.
 
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه گوشه و کنایه زدن به بعضی قوانین و مقررات در همایش‌ها کار مملکت را به پیش نمی‌برد، بیان داشت: این گونه کنایه‌ها فضای فرهنگی را تبدیل به فضای سیاسی می‌کند که ما این عقیده را نداریم چرا که فکر می‌کنیم فضای فرهنگی با کمک هنجارهای دینی و ملی بایستی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را حفظ کند.
 
 باهنر خاطرنشان کرد: حال اگر قانون مشکل دارد و برخی نسبت به آن نقد دارند، بایستی لایحه تقدیم مجلس کنند؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی خوب کار می‌کند و تاکنون اسناد بالادستی مناسبی را هم در این زمینه منتشر کرده است.
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این که قانون امر به معروف و نهی از منکر را هم اکنون در دستور کار داریم، تصریح کرد: مجلس در حال حاضر قانون عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را به پیش می‌برد اما فکر می‌کنیم یک همگرایی، هم افزایی میان قوای مختلف بایستی وجود داشته باشد.

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: فرهنگ، اقتصاد، گوشه، کنایه، قوانین، مقررات، همایش،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


چندی قبل بانک مرکزی نسبت به فزآینده بودن معوقات به بانک‌ها هشدار داده و بانک مرکزی و در راس آن "ولی‌الله سیف" رئیس کل بانک مرکزی از بانک‌ها درخواست کرد با توجه به وضعیت نگران کننده مطالبات غیر جاری طی سال‌های اخیر کارگروهی برای پیگیری و ریشه‌یابی دلایل مطالبات معوق تشکیل دهند. بعد از گذشتن مدت کوتاهی بانک مرکزی اعلام کرد که با توجه به اینکه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیری مطالبات غیرجاری‌ را به این بانک محول کرده است، کارگروهی‌ ویژه در‌ این بانک تشکیل شده تا در راستای پیگیری و وصول مطالبات معوق‌ بانکی به صورت جدی اقدام کند.
 چیستی مطالبات معوق

مطالبات معوق‌ هم اکنون به یکی از دغدغه‌های جدی بانک مرکزی تبدیل شده و به همین جهت مسئولان  این بانک به شدت پیگیر وصول آن هستند.

در عرف بانکداری مطالبات، به خواسته‌های بانک از مشتریان بابت تسهیلات اعطایی‌ و معاملات‌ و خدمات انجام شده اطلاق و در دو شکل متفاوت مطرح است:
 
مطالبات جاری: مطالباتی‌ که از سررسید آنها بیش از دو ماه نگذشته باشد.
 
مطالبات غیر جاری: شامل مطالبات سر رسید گذشته، معوق‌ و مشکوک الو‌صول.
 
 مطالبات سر‌ رسید گذشته: مطالباتی‌ كه‌ از تاریخ‌ سر‌رسید بدهی‌ و یا‌ تاریخ‌ قطع بازپرداخت اقساط آن بیش‌ از 2 ماه گذشته و از شش ماه تجاوز نموده است.
 
مطالبات معوق‌: مطالباتی‌ كه‌ بیش‌ از شش ماه و كمتر‌ از هجده ماه از تاریخ‌ سر‌رسید و یا‌ از تاریخ‌ قطع بازپرداخت آن سپری‌ شده است.
 
مطالبات مشكوك‌ ‌الوصول: مطالباتی‌ كه‌ بیش‌ از 18 ماه از تاریخ‌ سر‌رسید و یا‌ از تاریخ‌ قطع بازپرداخت آن سپری‌ شده است.
 
مطالبات سوخت شده: آن بخش از مطالبات موسسه که صرفنظر از تاریخ‌ سر‌رسید به دلایل‌ مختلف از قبیل‌ فوت و یا‌ ‌ورشكستگی‌ بدهكا‌ر و یا‌ علل دیگر‌ قابل وصول نبوده و با رعایت‌ ضوابط مربوط به عنوان مطالبات سوخت شده تلقی‌ می‌شود. البته به نظر می‌رسد که هدف بانک وصول مطالبات راکدی‌ باشد که بازگشت آنها به بانک‌ها باعث حرکت چرخه اقتصادی کشور و کمک به بخش تولید باشد.
بقیه ی مطلب را در *بقیه ی مطلب* مشاهده کنیدادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی، 
برچسب ها: معوقات، بانک، مرکزی، بدهکاران، قانون،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه 4 خرداد ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) گفت: امام کاظم(ع) دوران بسیار سختی از حکومت عباسیان که به نام اهل بیت پیامبر (ص)، حکومت را غصب کرده بودند برای پاسداری از دین حق مرارت‌ها کشید و با جهاد و صبر، صراط مستقیم الهی را پاسداری نمود.
 
وی افزود: کلام نورانی از آن حضرت نقل شده است که فرمود "آن کس که همه روزه به حساب خویش رسیدگی ننماید از ما نیست" در این کلام امام اولا قید همه روزه آمده است که نشان می‌دهد برای بهره‌ جستن از آداب مراقبه این گونه محاسبات اعمال باید روزانه صورت گیرد و ثانیا آمده است که کسانی که چنین رویه‌ای در سبک زندگی خود دایر ننمایند از ما نیستند که بسیار تکان دهنده است در واقع شیوه زندگی پیروان واقعی امام کاظم(ع) برنامه روزانه محاسبه اعمال خواهند داشت و چه آثار پربرکتی در این مشی حکیمانه برای فرد و جامعه حاصل می‌شود.
 ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: رژیم صهیونیستی، فتح خرمشهر، حزب الله،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
(تعداد کل صفحات:3)      1   2   3  
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم