تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - مطالب هفته دوم خرداد 1393

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*


 از بالکن حسینیه جماران یا بلندای سپهر، فرقی نمی‌کند؛ حضرت روح‌الله بلد است برای ما دست تکان دهد، چرا که «امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است». عجیب واقعیت می‌دانم این سخن «حضرت آقا» را. اگر بت بسازند از مصلحت‌پرستان دروغگو، خمینی همیشه زنده جواب می‌دهد؛ «ملاک، حال فعلی افراد است» و اگر سال ۸۸ در پی ابطال انتخابات ۴۰ میلیونی باشند، خمینی همیشه زنده باز جواب می‌دهد؛ «میزان، رای مردم است». اساسا میزان و ملاک انقلاب اسلامی، امام است و «امام» نمی‌میرد! اگر هر چه فریاد دارند بر سر منتقد بکشند، خمینی همیشه زنده جواب می‌دهد؛ «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» و اگر زیادی توهم کنند که آمریکا، کدخداست، روح خدای همیشه زنده باز جواب می‌دهد؛ «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم». خیال بعضی‌ها تخت که شناسنامه ما امام خمینی است. آنها باید بپذیرند که جمله «تا مبارزه هست، ما هستیم»، یکی از جملات حضرت روح‌الله است و این دیگر به این حقیر کمترین ربطی ندارد که امام انقلابی ما هرگز نگفت؛ «تا صلح و سازش هست، ما هستیم!» پس بی‌تعارف، آنها خسته از مثلا افراط و تندروی من و ما نشده‌اند، بلکه کمی تا قسمتی، خسته از شعائر خمینی بت‌شکن شده‌اند که اگر انقلابی‌گری، افراط باشد، آنکه در قله تندروی ایستاده، روح‌الله خمینی است. جالب و البته خنده‌دار است؛ بعضی‌ها، مشکل با امام دارند، گیر به امثال ما می‌دهند، در عوض و یحتمل من‌باب اعتدال، آنجا که در جواب نقد ما می‌مانند، گیر به حد و حدود الهی می‌دهند!بقیه ی مطلب

طبقه بندی: رهبری،  سیاسی، 
برچسب ها: خمینی، زنده تر،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


بازهم موضوع تکراری مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی به مسئله آشتی ایران و آمریکا معطوف شده است که بیشتر تحلیل گران توافق هسته ای را معادل برقراری رابطه مسالمت آمیز بین این دو کشور قلمداد می کنند.

در این بین روزنامه ها و تحلیل گران عرب به این موضوع را با همان سیاست قدیمی خود در مقابل ایران نگاه می کنند که در ماههای اخیر بسیار روی آن مانور داده اند.

مسئله ای که بیشتر اعراب را در مذاکرات هسته ای و پیشرفت های آن نگران کرده است آشتی احتمالی ایران و آمریکا است که البته روی کاغذ هم تحلیل گران سیاسی غرب روی آن حسابی باز نمی کنند ولی ظاهراً نویسندگان عرب کاسه داغ تر از آش شده اند و در مطالب مختلفی به این موضوع می پردازند.

نویسنده سایت المانیتور خطاب به کشورهای عربی که معلوم نیست کدام اعراب را مدنظر دارد می نویسد اعراب باید مراقب پیامدهای آشتی احتمالی ایران و آمریکا باشند چون می تواند برای آنها خطرناک باشد.

به اعتقاد این نویسنده عرب هرگونه رابطه ای بین ایران و آمریکا می تواند موقعیت اعراب را با خطر مواجه کند چرا که در طول تاریخ هیچ وقت رابطه بین ایران و اعراب رابطه مسالمت آمیز نبوده است و در وضعیت کنونی نیز رابطه خوبی ندارند و در این میان به نظر می رسد آمریکا اگر با ایران ارتباط داشته باشد اعراب بیش از پیش ضعیف خواهند شد.

پس از جنگ ایران و عراق، دیگری بین ایران و کشورهای عربی به یک جنگ سرد تبدیل شد. هر طرف پیروزی دیپلماتیک یا نظامی طرف مقابل را یک شکست برای خود ارزیابی می کرد. در جریان این جنگ سرد ایران ایران توانست در اواخر سال 2013 وارد فضایی دیپلماتیک شود و با شیطان بزرگ بر سر برنامه های هسته ای اش به توافق برسد.

در حقیقت آنها بر این باورند که آمریکا با عادی سازی روابط با ایران منافع اعراب را به خطر می اندازد. پس از بهار عربی، جهان عرب در موقعیت تضعیف شده ای قرار گرفت و به جهان شکننده ای تبدیل شد که به لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در معرض تهدید قرار داد.

این نویسنده به اعراب توصیه می کند که در مقابل ایران روابط خود را با ایالات متحده حفظ کنند و باید از دلیل قدرت ایران که ضعف آنها محسوب می شود، آگاه باشند. در جهان امروز جایی برای ضعف نیست. هرگونه توافق بین ایران و آمریکا که شامل اعراب نباشد، بهای گزافی برای اعراب خواهد داشت که باید آن را بپردازند.
 

طبقه بندی: جنگ نرم،  سیاسی،  انرژی هسته ای، 
برچسب ها: یک ترس، حقیقی، یک آشتی، مجازی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با همتای لوکزامبورگی خود در نشست خبری مشترک با وی ضمن خوش آمدگویی به او و تبریک ایام اعیاد شعبانیه گفت: وزیر خارجه لوکزامبورگ برای اولین بار به ایران سفر کرده و وزیر خارجه قبلی این کشور 11 سال پیش به ایران سفر کرده بود.
 
وی با اشاره به سفر روز گذشته وزیر خارجه لوکزامبورگ به اصفهان افزود: ایشان سفری دیروز به اصفهان داشتند و با زیبایی های تاریخی و مردم ایران از نزدیک آشنا شدند.
 
ظریف ادامه داد: ایران و لوکزامبورگ از سال 1349 یعنی بیش از 60 سال پیش روابطشان را برقرار کردند و از رابطه‌های خوبی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برخوردار هستند. که البته در سالهای گذشته مقداری از حجم روابط کاسته شده است و امیدواریم که در آینده نزدیک روابط دو کشور گسترش یابد.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به گفتگوهای خود و همتای لوکزامبورگی در دیدار امروز خاطرنشان کرد: امروز درخصوص موضوعات مختلف موردعلاقه دو کشور و روابط دوجانبه و همچنین بحث هسته ای و مذاکرات هسته ای تبادل نظر کردیم و همچنین درخصوص در زمینه حقوق بشر و زمینه های همکاری دیدگاههای مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم و فرصت خوبی برای همکاران من بود تا در این سفر درخصوص زمینه‌های همکاری بیشتر بین دو کشور به تبادل نظر بپردازند زیرا لوکزامبورگ یکی از کشورهای فعال اتحادیه اروپاست.

 ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی،  جنگ نرم،  اقتصادی،  فرهنگی،  انرژی هسته ای،  علمی و پزشكی، 
برچسب ها: نمی شود، به حقوق بشر، بصورت، انتخابی، نگریست،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


دور بعدی مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 در سطح کارشناسان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته همزمان با نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین برگزار خواهد شد. در این مذاکرات طرفین درباره مسائل مختلف فنی مذاکره خواهند کرد. هدف از این نشست، بررسی جزئیات مسائل فنی است تا راه حل هایی فنی پیدا شود.


قرار است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست دور بعدی مذاکرات را در 16 ژوئن در وین برعهده داشته باشند. دو طرف ماه گذشته در وین گفتگو کردند ولی به هیچ پیشرفت قابل ملاحظه ای دست نیافتند.

پایان پیام/

طبقه بندی: انرژی هسته ای، 
برچسب ها: دور جدید، مذاکرات، 5+1،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در سالروز ولادت با سعادت حضرت زین العابدین امام سجاد علیه السلام، فضای حسینیه امام خمینی(ره) آکنده از عطر دل انگیز آیات روح بخش کلام الله مجید شد و اساتید، قاریان و حافظان برترِ سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، محفل نورانی انس با قرآن را در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر پا کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، هدف نهایی از حفظ و تلاوت قرآن را، «فهم و عمل» به آن و «انس با کلام الهی» خواندند و با بیان اینکه «هدایت الهی» و «فهم معیارهای اساسی قرآن در مسائل حساسی نظیر شناخت دشمن» در گروی انس با قرآن کریم است، خاطرنشان کردند: انس با قرآن و تدبر و تعمق در معانی و مفاهیم آن، عزت وعده داده شده از سوی خدای متعال را برای امت اسلامی به ارمغان خواهد آورد.

رهبر انقلاب، اقبال گسترده و گرایش نوجوانان و جوانان به قرآن کریم پس از پیروزی انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ برشمردند و افزودند: انس با قرآن، جامعه را به عمل به تعالیم حیات بخش آن نزدیک می کند که هدف برتر و نهایی از حفظ و تلاوت قرآن نیز همین است.

ایشان، همچنین انس با قرآن کریم را نشانه آماده بودن قلب انسان برای دریافت هدایت الهی خواندند و گفتند: امروز بزرگترین گرفتاری دنیای اسلام، فاصله گرفتن از معارف قرآنی و در نتیجه، غفلت از توطئه ها و خباثت دشمنان اسلام است.

حضرت آیت الله خامنه ای، راه جبران این کمبود اساسی در دنیای اسلام را فهم دقیق معیارهای قرآنی دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام بعد از پدید آمدن جمهوری اسلامی توطئه های خود را علیه اسلام شدیدتر و پیچیده تر کردند.
 
رهبر انقلاب گفتند: امروز سیاست دشمنان اسلام براه انداختن جنگ های داخلیِ نیابتی و برادرکشی در جوامع اسلامی است اما متأسفانه برخی در امت اسلامی متوجه این سیاست شوم نیستند و حاضرند برای مقابله با برادران مسلمان خود دست بدست شیطان بدهند و حتی با رژیم صهیونیستی همکاری کنند.

ایشان همچنین با قدردانی از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن خاطرنشان کردند: امت اسلامی می‌تواند به برکت انس روزافزون با مفاهیم قرآن کریم، به عزت وعده داده شده از سوی خداوند متعال دست یابد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بویژه میلاد مسعود امام سجاد علیه السلام با اشاره به سطح بالای مسابقات و استقبال چشمگیر از سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: در این دوره از مسابقات 71 کشور از قاره های مختلف جهان حضور داشتند و این مسابقات از سوی 10 داور خارجی، 5 داور ایرانی و سه عضو ناظر مورد ارزیابی قرار گرفت.

پایان پیام/

طبقه بندی: رهبری،  سیاسی، 
برچسب ها: سیاست، دشمنان، برای، انداختن، جنگ های داخلی، و برادرکشی، در جوامع،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


وزیرخارجه لوکزابورگ با اشاره به اینکه من یکی از وزرای خارجه اتحادیه اروپا هستم گفت: در ده سال گذشته هر گاه صحبت از ایران در بین وزرای خارجه اتحادیه اروپا بود ما از ایران دفاع کردیم و همواره انتقاداتی از سوی وزرای خارجه نسبت به ایران وجود داشت که این گره حل می‌شد.

 
وی ادامه داد: بعد از انتخاب اقای روحانی و تعیین آقای ظریف به عنوان مذاکره کننده هسته‌ای و توافق 23 و 24 نوامبر در ژنو جو انتقادی در بین وزرای خارجه اتحادیه اروپا نسبت به ایران عوض شده است.

 وی با یادآوری این نکته که در صبح امروز دیدارهایی با رییس مجلس ایران و وزیر خارجه کشورمان داشته افزود: من در این دیدارها اعلام کرده ام در اتحادیه اروپا نظری وجود دارد تا از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 حمایت شود و مصمم هستیم که طرفین بتوانند 20 ژوئیه به توافق نهایی برسند.


وزیر خارجه لوکزامبورگ به سخنان روز گذشته دبیرکل آژانس بین المللی اتمی درخصوص ایران اشاره کرد و گفت: توافق ژنو یک موافقت‌نامه مهم است و موضوع نظامی و هسته ای از یکدیگر مجزاست و اتحادیه اروپا آماده است که در زمینه‌های جدید با ایران به همکاری بپردازد و اگر ما قادر هستیم با ایران و کشورهای دیگر عضو شورای امنیت همکاری اقتصادی داشته باشیم می توانیم همکاری سیاسی نیز در جهت منافع دو طرف ایجاد کنیم.

ژان اسلبورن درخصوص مباحث حقوق بشر مطرح شده در دیدارش با مقامات ایرانی عنوان کرد: من معلم حقوق بشر نیستم و نمی خواهم در این خصوص درس بدهم ولی فکر می کنم که موضوعاتی چون از بین بردن مجازات مرگ که چند سال پیش در مورد آن با چین صحبت کرده ام امروز نیز در صحبت با مقامات ایرانی جای داشت.

xادامه مطلب

طبقه بندی: اقتصادی،  سیاسی، 
برچسب ها: اروپا، ایران، شاه کلید،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


**آغاز مراسم سالگرد امام خمینی(ره)

براساس این گزاش در حال حاضر مراسم با مداحی حاج "محسن طاهری" در حال برگزاری است و تا دقایقی دیگر حجت‌الاسلام والمسلمین "سیدحسن خمینی" تولیت آستان حرم امام خمینی(ره) به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

همچنین بعد از سخنرانی وی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب سخنرانی خواهند داشت.

**حرم امام راحل مملو از عاشقان است

براساس گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران،‌ مرقد مطهر امام خمینی(ره) مملو از حضور گسترده عاشقانی است که به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و به مناسبت بزرگداشت بیست و پنجمین سالروز رحلت ملکوتی ایشان از ساعات اولیه صبح امروز (چهارشنبه 14 خرداد) به مرقد امام آمده‌اند.

براساس این گزارش مردم همانند سال‌های گذشته به هر صورتی که برایشان مقدور بوده و یا حتی پای پیاده و از مسافت‌های طولانی در قالب دسته‌جات عزاداری، خود را برای شرکت در این مراسم با شکوه به حرم امام خمینی(ره) رسانده‌اند.

برخی کاروان‌های پیاده روی شب گذشته و برخی نیز صبح امروز وارد حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی شده‌اند.

**حضور بیش از 400اندیشمند خارجی در مراسم

بیش از 400اندیشمند خارجی از 29 کشور جهان در مراسم سالگرد امام خمینی(ره) حضور دارند و در سالروز ارتحال رهبر و مقتدای ایران اسلامی با مردم کشورمان همراهی می‌کنند.

این اندیشمندان از کشورهای اندونزی، بنگلادش، تایلند، ارمنستان، کویت، پاکستان، ژاپن، عمان، قزاقستان، آذربایجان، هند، سریلانکا، لبنان، افغانستان، عراق، نیجریه، سودان، سنگال، آفریقای جنوبی، الجزایر، مراکش، ترکیه، کرواسی، لهستان، سوئد، ایتالیا، صربستان، اروگوئه و آمریکا در این مراسم حضور دارند.

این میهمانان در سطوح مختلف دانشگاهی، علمی، فرهنگی و دینی برنامه‌های متنوعی را طی چند روز گذشته داشته‌اند.

**کاروان‌های دانشجویی هم حضوری گسترده دارند

براساس این گزارش جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور و تشکل‌های دانشجویی همچون انجمن اسلامی دانشجویان مستقل،‌ بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت به منظور شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام خمینی(ره) حاضر شدند.

همچنین کاروان بسیجیان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم شرکت کرده‌اند.

***سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی(ره)

رهبرانقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی تاکید کردند: عرایضم را در این روز به یادماندنی در سه بخش عرض میکنم: بخش اول واقعیت مهمی درباره جمهوری اسلامی، بخش دوم توصیف کوتاهی از مکتب ماندگار امام و بخش سوم ۲چالش مهم سر راه ملت و نظام ایران.

حضرت آیت‌الله خامنه ای تصریح کردند:‌ اگر دشمن خیال کند که بیداری اسلامی را سرکوب کرده، این هم یکی دیگر از خطاهای آنها خواهد بود، بیداری اسلامی ممکن است در بخشی سرکوب شود اما بلاشک ریشه کن نمی‌شود و گسترش خواهد یافت.

ایشان افزودند: جمهوری اسلامی امروز در سیاست‌های منطقه حرف اول را می‌زند و در مقابل رژیم غاصب و مورد حمایت زورگویان عالم یک تنه می‌ایستد، با ظالم نمی‌سازد و از مظلوم دفاع می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه تاکید کردند:‌ در مکتب امام قدرتی که از تغلب و اعمال زور حاصل شده باشد مورد قبول نیست، اما اقتدار برخاسته از انتخاب مردم معنا دارد و در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کند،‌ اگر چنین کرد اسم او فتنه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: حمله نظامی امروز از نظر آمریکایی‌ها یک اولویت نیست، در عراق و افغانستان فهمیدند ضرر کردند.

** حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی: فقرا از نظر امام‌خمینی(ره) محترم بودند

حجت‌الاسلام والمسلمین "سیدحسن خمینی" تولیت مرقد امام خمینی (ره) در بیست و پنجمین سالگرد امام خمینی(ره) با بیان اینکه بنده در صدد هستم متناسب با نامگذاری سال امروز به اهداف امام اشاره کنم، گفت یکی از اهداف امام رفع محرومیت از جامعه اسلامی،‌ مسلمانان جهان و مردم ایران بود. انتهای پیام/

طبقه بندی: رهبری،  سیاسی،  نظامی و امنیتی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: حرم مطهر، امام خمینی، ارتحال، مراسم، سالگرد،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


 آقای اوباما این نامه را برای دوستانت بلند بلند بخوان !

سلام که نمی شه بهتون گفت چون سلامتی میاره پس hi :


احوالاتتان چطور است ؟ هرچند میدانم این روزها حسابی از دست ما کلافه شده اید  …

می دانم وقتی توی مجله های خودتان می خوانید سرعت پیشرفت علمی ایران را ، چقدر دلگیر می شوید، مجله «نیوساینتیست» (Newscientist) را می گویم که گفت : «تولید علم در ایران، یازده برابر میانگین جهان و سریعتر از هر کشور دیگری ست.» 

وقتی می بینید توان موشکی و دفاعی ایران را؛

وقتی می بینیدپیشرفتهای پزشکی ایران را؛

وقتی می بینید پیشرفتهای هسته ای ایران را؛

و...
   آن وقت است که  دلتان می خواهد یک شبی، نصفه شبی بیایید و تمام پیچ و مهره های تاسیسات هسته ای مان را از هم باز کنید، تا فقط کمی دلتان خنک شود . ان وقت است که دنبال راه چاره اید دنبال راه نفوذید دنبال اسب تراوا می گردید و شما که در طول تاریخ همیشه ضرب شصت مسلمانان غیور ایران را دیده اید به تجربه اندلس می اندیشید، اما ایران اندلس نمیشود، ایران اندلس نیست می دانید چرا ؟

 کمی برگردیم به عقب ان روزهایی که مغولها حمله کردند ، اگر کشتند و اتش زدند و ویران کردند اما اخرش مغلوب فرهنگ ما شدند و در مقابل این فرهنگ غنی زمین گیر شدند..

جلوتر بیایید حمله پرتغالی ها و دفاع جانانه مردم جنوب را یادتان می آید؟

 و آن روز هایی که خورشید در مستعمرات انگلستان هیچ گاه غروب نمی کرد و هر جای دنیا منافعی میدید و زورش می رسید استعمار می کرد ، ایران هیچ وقت مستعمره نشد نه مستعمره  انگلستان که هیچ جا...

آن روزهایی که از شمال با روس ها می جنگید و از جنوب با انگلیس ها درگیر بود ، هیچ وقت کمر خم نکرد میرزا کوچک خان جنگلی را که می شناسید دلیران تنگستان را چه طور؟ رئیسعلی دلواری را که یادتان هست؟

مدرس و شیخ فضل الله نوری....

امیر کبیر را چه طور؟

چمران و کاوه را

بهشتی و رجایی

اصلا خمینی را چطور؟

مادران شهیدمان را که فراموش نکرده اید؟ همان هایی که با افتخار فرزندانشان را به جبهه می فرستادند و در تشیع جنازه او شیرینی پخش می کردند و بلافاصله فرزند دیگرشان را به جبهه می فرستادند تا سنگر او خالی نماند ...

 میدانم که زخم های کاری شان هنوز روی تنتان است .اینها هنوز هم هستند... هنوز هم ادامه دارند...

می دانید راز این که وقتی امثال  مصطفی احمدی روشن را شهید کردید نزدیک به 6000 دانشجو رشته تحصیلی شان را به فیزیک هسته ای تغییر دادند تا راه او را ادامه دهند چه بود ؟

اسطوره های ما که مثل بعضی ها (!) خدایانی نیستند که به خاطر هوا های نفسانی هر روز و شب به جان هم افتاده باشند و سر زن های زیبا با هم جنگ راه بیاندازند !!  ایرانی اسطوره اش  رستم و اسفندیار است که غیور بودند و شجاع! اسطوره ی ما کاوه ی ضحاک کش است ...

و اسوه و الگوی ما حسین(ع) است که هر آزاد مردی از هر دینی در مقابل او زانو می زند ... همو که گاندی هم درباره اش گفت :

 اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد،بایستى از سرمشق امام حسین‏ پیروى کند.

 

و زنان ما عروسکهای خیابانی و مانکن  نیستند که الگو دارند ؛

آنها در پاکی و عفافشان در شجاعت و بصیرتشان  اسوه هایی دارند چون  فاطمه (س) زینب کبری(س)، مریم عذرا(س) خدیجه (س) و آسیه (س) ...

 داستان کاخ یزید را که خوانده اید؟

 

می دانم وقتی بعضی اختلاف نظرها را و اختلاف سلیقه ها را می بینید گل از گلتان می شکفد وقتی مردم به مسئولانشان گله ای یا توصیه ای می کنند یا احزاب به هم نقدی می کنند...

می دانم بعضی نا هنجاری های ظاهری و مشکلات فرهنگی را می بینید چقدر امیدوار می شوید و قند توی دلتان آب می شود ...

اما خواستم بگویم دلتان را خوش نکنید به بعضی نا هنجاری های ظاهری و نه حتی یک جریان فرهنگی که دو روز می اید و می رود...

خیلی از همین خانم ها که در عرف به انها بدحجاب می گویند و جوانانی که ظاهرشان به هنجارهای دینی تفاوت دارد دلشان برای انقلاب می تپد. مردم ما انقلاب شان را، نظام شان را دوست دارند این همه شهید داده ند خودشان هوای جامعه را دارند حتی هوای مسؤلانشان را...

 مردم ما خاصیتی دارند که هیچگاه یک راه غلط را  تا اخر نمی روند خودشان می فهمند نقشه هایتان را و خودشان همه چیز را جمع و جور می کنند.

مگ در زمان بنی صدر همه چیز تمام شد؟

مگر وقتی فتنه ی سبز را با حمایت منافقان خارج نشین علم کردیدهمه چیز تمام شد؟

9 دی را که به یادارید اگر یادتان رفته برایتان بگویم که من ان روز بودم جمعیت آنقدر زیاد و فشرده بود که راه رفتن را مشکل کرده بود، فاصله میدان  امام حسین (ع) تا میدان ازادی را که می فهمید؟

اصلا تا حالا فکر کرده اید که چرا ایرانی ها اسلام طالبانی که شما علم کردید را پس زدند؟

اسلام متحجران بی عقل را، اسلام انانی که به نام اسلام زن و کودک سر میبرند...

اسلام انانی که به اسم اسلام دختران را می ربایند...

مردم ما هوشیارند به بعضی ظواهر دل خوش نکنید!

 

اما مثالی برایتان بزنم:

آن روزها را یادتان می آید؟  همان روزهایی که اجدادتان مستر همفر جاسوس و امثالش را فرستادند بلاد اسلامی تا نقاط ضعف و قوت مسلمان ها را برایتان کشف کنند همان روزهایی که مستر همفرتان گفت یکی از دلایل قوت مسلمان هاحجاب است :
 «زنانِ آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست».
«به هر وسیله‏ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب اسلام خارج کرد و بی حجابی را در بین مسلمانان رایج نمود ... خواه ناخواه وقتی زن‏ها از حجاب خارج شوند، مردها و جوانان فریفته می‏شوند ودر نتیجه، فساد در کانون خانواده ‏ها رخنه می‏کند. برای اجرا باید اول سعی کرد زنان غیرمسلمان درکشورهای اسلامی را از حجاب خارج کرد تا زنان مسلمان نیز از آنان پیروی کنند.»   (یادداشت های مستر همفر صفحه 54)

رضاخان که آمد شروع کرد به برداشتن حجاب از سر زن ها ...  حتی خیلی جاها با زور چادر از سر زن مسلمان کشید اوایل زن ها خیلی سختشان بود اما ... شاید کم کم بعضی ها عادت کردند ...

محمد رضا هم که آمد  ...

... توی همین تهران قمار خانه بود ، کاباره هم بود ، توی تلوزیون فیلم های آنچنانی هم بود،مجله های مبتذل را هم ضمیمه اش کنید ... دیگر اوضاع همان جوری شده بود که شما آرزو داشتید ...

اما شما حساب یک چیز را نکرده بودید ...

 مردم ریختند توی خیابان ها همین محمدرضا را بیرون کردند. خودشان به جمهوری اسلامی رای 98 درصدی دادند ... بعد هم با دست خالی 8 سال جلو همه ی به ظاهر ! ابر قدرت ها ایستادند ،جلوی همه ی دنیای شما...

به نظر شما چرا ؟
 این هم بر میگردد به خاصیت مردم ما که هیچ وقت یک راه غلط را تا آخر نمی روند ...

 اصلا ما یک راز بزرگ داریم....

شما ممکن است خیلی چیزها را نفهمید ولی بروید بپرسید بروید از سربازانتان که در جنگ33 روزه در لبنان جنگیدند از این راز بپرسید.

شماهایی که نهایت تئوری تان همان قلعه حیوانات است سر در نمی اورید از این چیزها ،و بدانید هیچ جوره نمی توانید ما را با ان تئوری ها تفسیر کنید.

که تئوری های ما جهان بینی ما و دنیا و اخرت ما خیلی برتر است از این چیزها که شما به ان می اندیشید ما کسی را داریم که به ما وعده پیروزی داده و ماهم به او اطمینان داریم.

و شما هیچ کاری از دستتان بر نمی اید .   این خط  این هم نشان ! سالها بعد در زباله دان های تاریخ  همین امروز و همین ساعت را به یاد بیاورید ...

آقای اوباما و دوستان ! دعوتتان می کنم این دو آیه از قرآن را بخوانید شاید چیزی دستگیرتان شد :

وعد الله الذین امنو منکم و عملو الصالحات لیستخلفنهم فی الارض کماستخلف الذین من قبلهم  و لیمکنن لهم دینهم الذی ارتضی لهم و لیبدلنهم من بعد خوفهم امنا...

(خداوند به کسانى از شما که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده ‏اند وعده می دهد که قطعاً آنان را حکمران روى زمین خواهد کرد ، همان گونه که به پیشینیان آنها خلافت روى زمین را بخشید و دین و آیینى را که براى آنان پسندیده ، پابرجا و ریشه‏ دار خواهد ساخت و ترسشان را به امنیّت و آرامش مبدّل مى‏کند ...)
البته کسی که دست قدرت  او را نمیبیند و نمیشناسد این چیزها را هم نمی  فهمد!
مام خامنه ای : هیچ ملتی که صاحب حرفی و ایده‌ای باشد و حرکتی بکند، از دشمنی دشمنان مصون نیست.
امروز به نظر من اقبال ملت ایران این است که دشمن ملت ایران و دشمنان ملت ایران، جزو بدنام‌ترین‌ها در دنیا هستند. شما ملاحظه کنید... در سطح بین‌المللی دولت آمریکا امروز این است: یک بازیگر خشن، آلوده‌ی به جنایت، و بی‌باک از کارهای زشت، و ارتکاب خلاف حقوق ملتها و حقوق انسانها؛ در داخل کشور خودشان هم به‌عنوان یک دولت و یک رژیم دروغگو و مزور معرفی شده ‌...
طبقه بندی: جنگ نرم،  سیاسی،  نظامی و امنیتی،  اقتصادی،  محیط زیست،  فرهنگی،  اجتماعی،  انرژی هسته ای،  اینترنتی، 
برچسب ها: راز، اوباما،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


حجت‌الاسلام "محمدرضا تویسرکانی" در مراسم تجدید بیعت کارمندان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های کشور با آرمان‌های امام راحل در حسینیه جماران، در خصوص این حسینیه اظهار کرد: در مکانی مانند جماران سخن گفتن بسیار سخت است زیرا در این مکان انسانی توصیف نشدنی زندگی کرده است که مردم را به راه اولیای خدا هدایت کرده است.

وی با اشاره لزوم توجه به مکتب امام(ره) تصریح کرد: مکتب امام(ره) مکتبی اصیل است که مطالبه مردم این برداشت ناب از مکتب ایشان است زیرا مکتب امام مکتبی برگرفته از راه اولیای خدا و مکتبی آیینی برای زندگی بشری است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تحریف بعضی مکاتب بعد از ارتحال اولیای الهی خاطرنشان کرد: بعد از ارتحال پیامبران و اولیای الهی مکتب های آنها در معرض آسیب هایی از جمله کتمان، تحریف و التقاط قرار گرفت که در خصوص امام (ره) هم این خطر وجود دارد که ما نباید اجازه تحریف شدن را به این مکاتب بدهیم.

حجت‌الاسلام تویسرکانی کسب آگاهی درباره اندیشه امام(ره) را راه جلوگیری از تحریف اندیشه ایشان دانست و گفت: اگر می خواهیم که آرمان و اندیشه امام(ره) تحریف نشود باید بیانات ایشان را مطالعه کنیم و روی آنها شناخت داشته باشیم و همچنین بر روی مکتوبات و وصیت نامه‌های ایشان هم دقت و توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به استکبار ستیزی امام(ره) خاطرنشان کرد: امام(ره) بارها اعلام کردند که اسلام ابر قدرت‌ها را به خاک مذلت می‌کشاند و این نشان می‌دهد که ایشان به دنبال خوار کردن استکبار بودند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امام(ره) همچنین اعلام کردند که ما در برابر جهان خواران خواهیم ایستاد و که یا آزاد می‌شویم و یا به آزادی واقعی که همان شهادت است دست خواهیم یافت این مسئله نشان می‌دهد که ایشان از هیچ قدرتی واهمه نداشتند.

حجت‌الاسلام تویسرکانی به توصیه امام در خصوص جلوگیری از کاخ نشینی مسئولان اشاره و تصریح کرد: امام (ره) همواره می‌فرمودند که که روحیه مسئولان نباید از کوخ نشینی به کاخ نشینی تغییر کند زیرا در این صورت به انحطاط می‌رسیم.

وی به توجه به امام به محرومین هم اشاره و تصریح کرد: امام(ره) همیشه هشدار می‌دادند که وای به روزی که مسئولین دفاع از اغنیا را به دفاع از محرومین ترجیح دهد زیرا این مسئله با سیره اهل بیت(ع) تفاوت دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در پایان به تاکید امام(ره) به در خصوص ولایت فقیه هم اشاره و خاطرنشان کرد: امام(ره) بارها در همین مکان فرمودند که ولایت فقیه همان ولایت رسول الله(ص) و ولایت امیرالمومنین(ع) و بعد از ارتحال امام(ره)، مقام معظم رهبری مکتب ایشان را با توجه به فتنه هایی که در این چند سال حفظ اتفاق کردند و اجازه انحراف از مسیر امام(ره) را ندادند.

انتهای پیام/

طبقه بندی: رهبری،  سیاسی، 
برچسب ها: تویسرکانی، امام، خمینی، حسینیه،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمیکی از مواردی که باعث جلب توجه رسانه‌های خارجی حاضر در حوزه‌های رای‌گیری شده‌ است حضور دانشجویان و حمایت آنها از هیئت اعزامی کشورمان است که به ریاست علا‌الدین بروجردی و به دعوت رئیس مجلس سوریه به این کشور سفر کرده است. در حالی‌که هیئت ایرانی به منظور بازدید از روند برگزاری انتخابات از برخی حوزه‌های اخذ رای بازدید می‌کردند با واکنش مردمی مواجه می‌شدند که در اطراف این مراکز اخذ رای حضور داشتند و با شعارهای "ایران ایران" از هیئت ایرانی استقبال می‌کردند.

در برگزاری این خوش‌آمدگویی دانشجویان سوری نقش به سزایی را ایفا می‌کنند.لازم به ذکر است خوش‌آمدگویی مردم سوریه و استقبال جالب آنها باعث تعجب و شگفتی خبرنگراران رسانه‌های خارجی حاضر در این حوزه‌های انتخاباتی شده است. استقبال کنندگان با در دست داشتن پرچم‌های ایران و سوریه حمایت خود را از کشورمان نشان دادند.

انتهای پیام /
طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی،  فرهنگی،  انرژی هسته ای،  علمی و پزشكی، 
برچسب ها: سوریه، انتخابات، ایران، مجلس،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، هدف نهایی از حفظ و تلاوت قرآن را، «فهم و عمل» به آن و «انس با کلام الهی» خواندند و با بیان اینکه «هدایت الهی» و «فهم معیارهای اساسی قرآن در مسائل حساسی نظیر شناخت دشمن» در گروی انس با قرآن کریم است، خاطرنشان کردند: انس با قرآن و تدبر و تعمق در معانی و مفاهیم آن، عزت وعده داده شده از سوی خدای متعال را برای امت اسلامی به ارمغان خواهد آورد.

رهبر انقلاب، اقبال گسترده و گرایش نوجوانان و جوانان به قرآن کریم پس از پیروزی انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ برشمردند و افزودند: انس با قرآن، جامعه را به عمل به تعالیم حیات بخش آن نزدیک می‌کند که هدف برتر و نهایی از حفظ و تلاوت قرآن نیز همین است.

ایشان، همچنین انس با قرآن کریم را نشانه آماده بودن قلب انسان برای دریافت هدایت الهی خواندند و گفتند: امروز بزرگترین گرفتاری دنیای اسلام، فاصله گرفتن از معارف قرآنی و در نتیجه، غفلت از توطئه‌ها و خباثت دشمنان اسلام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، راه جبران این کمبود اساسی در دنیای اسلام را فهم دقیق معیارهای قرآنی دانستند و افزودند: دشمنان اسلام بعد از پدید آمدن جمهوری اسلامی توطئه‌های خود را علیه اسلام شدیدتر و پیچیده تر کردند.

رهبر فرزانه انقلاب تصریح کردند: امروز سیاست دشمنان اسلام براه انداختن جنگ‌های داخلیِ نیابتی و برادرکشی در جوامع اسلامی است اما متأسفانه برخی در امت اسلامی متوجه این سیاست شوم نیستند و حاضرند برای مقابله با برادران مسلمان خود دست بدست شیطان بدهند و حتی با رژیم صهیونیستی همکاری کنند.

ایشان همچنین با قدردانی از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن خاطرنشان کردند: امت اسلامی می‌تواند به برکت انس روزافزون با مفاهیم قرآن کریم، به عزت وعده داده شده از سوی خداوند متعال دست یابد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین "محمدی" نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد مسعود امام سجاد(ع) با اشاره به سطح بالای مسابقات و استقبال چشمگیر از سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: در این دوره از مسابقات 71 کشور از قاره‌های مختلف جهان حضور داشتند و این مسابقات از سوی 10 داور خارجی، 5 داور ایرانی و سه عضو ناظر مورد ارزیابی قرار گرفت.

طبقه بندی: رهبری،  سیاسی، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در حاشیه مراسم تجلیل از جانبازان این نیرو در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ناوگروه سی‌ام این نیرو یک فروند کشتی ایرانی را در محدوده تنگه باب المندب از چنگ دزدان دریایی نجات داد.
 
وی ادامه داد: در حوالی تنگه باب المندب در خلیج عدن، در دو مرحله ۸ و ۱۵ فروند قایق دزدان دریایی قصد ربایش کشتی ایرانی را داشتند که با حضور به موقع ناوگروه سی‌ام و تیم عملیات ویژه نیروی دریایی، دزدان دریایی متواری شدند.
 
فرمانده تصریح کرد: قایق تندرو متعلق به دزدان دریایی مجهز به تجهیزات سبک و نیمه‌سنگین جنگی، بامداد امروز یک کشتی ایرانی را مورد هجوم قرار داد که تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش ضمن اجرای چندین مرحله تیراندازی، با اقدام به‌موقع، قایق‌های مهاجم را متواری کرد.
 
دریادار سیاری در خصوص عملیاتی که دزدان دریایی انجام دادند، افزود: دزدان دریایی پس از ناکامی با تجهیز دوباره و این بار بعد از چند ساعت با ۱۵ فروند قایق به قصد تصرف صد درصدی کشتی ایرانی، مجدداً آن را مورد تهاجم قرار دادند که این بار هم با حضور به‌موقع تیم عملیات ویژه و ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش مواجه شده و با ناکامی فرار کردند.
 
وی تأکید کرد: کشتی ایرانی در سلامت کامل و تحت اسکورت ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی از منطقه خطر عبور کرده و مسیر خود را ادامه داد.
 
فرمانده در خصوص ناوگروه سی‌ام این نیرو اظهار کرد: ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن «الوند» و ناو پشتیبانی رزمی «بوشهر» که اوایل اردیبهشت ماه مأموریت خود را شروع کرده است، مسیر خود را به سمت جنوب آفریقا ادامه می‌دهد.

طبقه بندی: نظامی و امنیتی، 
برچسب ها: نجات، کشتی، ایرانی، دزدان، دریایی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمرسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که در نتیجه کاهش جدی در بودجه وزارت جنگ و ارتش این رژیم، تمرین‌های نظامی خلبانان ذخیره ارتش اسرائیل نیز لغو شده‌است.

 
به گزارش وای.نت، وب‌سایت روزنامه یدیعوت آحرونوت، ارتش اسرائیل پروازهای آموزشی هفته‌های آتی خود را در نتیجه کاهش بودجه محدود کرده‌است.

 
به نوشته وای.نت، خلبانان دوره ذخیره ارتش اسرائیل، با هدف حفظ آمادگی، تمرین‌های هفتگی داشته‌اند، که با طرح‌های نظامی این رژیم برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران در ارتباط بوده‌است.

 
بنابر این گزارش، برنامه سفر خلبانان نیروی هوایی و نه تنها خلبانان دوره ذخیره، که قرار بود در ادامه امسال در چارچوب تمرین مشترک سالیانه با نیروهای آمریکایی به نام پرچم قرمز در حریم هوایی آمریکا به تمرین بپردازند، لغو شده‌است.

 
این گزارش‌ها می‌گوید، پیش از توقف تمرین‌های هوایی برای خلبانان ذخیره، برخی تمرین‌های دریایی و زمینی نیز متوقف شده بود.
 

به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، این پایگاه خبری این هفته به نقل از یک مقام بلندپایه امنیتی، بدون ذکر نام او، نوشت: «این وضعیت نگران‌کننده از سال ۲۰۰۵ تاکنون سابقه نداشته‌است.»

 
این مقام امنیتی در همین حال، گفته بود، نظر به پیش‌بینی‌های قبلی ارتش نسبت به بروز این وضعیت، اکثر تمرین‌هایی که برای سال ۲۰۱۴ برنامه‌ریزی شده بود، در ماه‌های اولیه سال، به طور فشرده انجام شد.

 
وزیر جنگ اسرائیل در هفته‌های اخیر چند بار گفته‌است که این وزارتخانه با بحران مالی جدی روبه‌روست و یکی از راهکارها، محدود کردن دوره‌های تمرین و حتی توقف برخی آموزش‌ها برای نیروهای ذخیره است.
 

همچنین ارتشبد بنی گانتز، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، دو هفته پیش در مراسمی رسمی اذعان کرد که آموزش نیروهای دوره احتیاط، به‌دلیل کاهش جدی بودجه، متوقف شده و این امر او را نگران کرده‌است.

 
به گفته گانتز، کاهش بودجه، چالش کم‌سابقه‌ای برای مجموعه امنیتی بوجود آورده و این امر، پیامدهای بدی بر روی ارتش خواهد گذاشت. ارتشبد گانتز که حق انتقاد از دولتمردان را ندارد، ناخرسندی خود را از کاهش بودجه بر اثر تصمیم وزیر دارایی اینگونه بیان کرد که متأسفانه اولویت‌های ملی، از جمله در ارتباط با مسایل امنیتی، تغییر کرده‌است.

 
اما یائیر لاپید، وزیر امور دارایی اسرائیل، فشارهای سنگین وارده ارتش و وزارت جنگ را رد کرده‌ است. لاپید گفته ‌است که تأمین خواسته‌های اجتماعی دیگر شهروندان اولویت بیشتری دارد و ارتش در خرج کردن پول بیت‌المال، به بهانه تهدیدهای امنیتی اغراق می‌کنند.
 

به گفته لاپید، ارتش و وزارت جنگ اسرائیل به "چاه ویل" مبدل شده‌اند که هر بودجه‌ای را که بگیرند، می‌بلعند و هنوز شاکی نیز هستند.

 

در همین حال، به نوشته وای.نت، با وجود شکایت‌های جدی مسئولان ارشد نظامی از عواقب نگران‌کننده کاهش بودجه، هنوز بودجه نظامی امسال ارتش این رژیم، رقمی چشمگیر است.


بودجه نظامی در سال ۲۰۱۴، پنجاه و یک میلیارد شِکِل (واحد پول اسرائیل) است و افزون بر آن، دو میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون شکل دیگر هم در آخرین لحظه به آن برای پوشش بدهی‌های مالی سال ۲۰۱۳ افزوده شده‌است. این مبلغ معادل پانزده میلیارد و پانصد میلیون دلار است. در برخی از سال‌های گذشته، بودجه نظامی به حدود هجده میلیارد دلار نیز رسیده بود. اما اسرائیل هنوز نیز سالیانه دو میلیارد و پانصد میلیون دلار از آمریکا کمک نظامی می‌گیرد، که کمتر از سه میلیاردی است که در طول سال‌ها دریافت می‌کرد.

 کابینه امنیتی اسرائیل متشکل از شماری معدود از وزیران این رژیم، قرار است در هفته‌های آینده بودجه نهایی وزارت جنگ و ارتش را مورد بازنگری قرار دهد.

 ناظران می‌گویند، در آستانه این بازنگری است که سران ارتش و وزارت جنگ بیشترین تلاش را برای دریافت بودجه بیشتر به عمل می‌آورند و این خواسته را نیز از تریبون‌های عمومی بیان می‌کنند.

 شهروندان اسرائیلی یکی از سنگین‌ترین مالیات‌ها را در جهان می‌پردازند و سیستم بشدت سختگیر مالیاتی اسرائیل، در سرزمینی که از منابع طبیعی برخوردار نیست، با برقراری سامانه‌ای شبه پلیسی می‌تواند آخرین درآمدهای شهروندان را برای دریافت مالیات و افزایش درآمد دولت، ردگیری کند.
 
اکثر این مالیات با واریز شدن به خزانه دولت، برای بودجه‌های امنیتی و نظامی خرج می‌شود.

طبقه بندی: نظامی و امنیتی، 
برچسب ها: تمرین، نظامی، اسرائیل، حمله، ایران،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
طبقه بندی: مذهبی، 
برچسب ها: ولادت، ابالفضل، حسین، زین العابدین،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمحسن روحانی رئیس جمهوری در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه مساله محیط زیست اولویت جدی دولت است، تصریح کرد که ما باید فرهنگ سازی در مساله محیط زیست را از نسل جوان آغاز کنیم.

 رئیس جمهوری روز شنبه و در آستانه روز جهانی محیط زیست سخن می گفت، با اشاره به اینکه در قانون اساسی به صراحت عنوان شده که طبیعت نباید تخریب و آلوده شود، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم افتخار می کند که در نخستین جلسه خود موضوع دریاچه ارومیه را مد نظر قرار داد و کارش را با مسایل محیط زیست آغاز کرد.

دکتر روحانی به تعارض میان دنیای مدرن و طبیعت اشاره کرد و گفت : زندگی انسان هنگامی می تواند توام با آرامش باشد که محیط طبیعی نظیر جنگل، مرتع، تالاب، دریاچه، رودخانه و تنوع های زیستی حفظ شود زیرا آفرینش هیچ کدام از آنها بی حساب و کتاب نبوده است.

رئیس جمهوری تاکید کرد: دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه مردم است و دولت وظیفه دارد تسهیلات لازم برای حضور مردم در صحنه را فراهم آورد و از آنها حمایت کند.

دکتر روحانی در تحلیل تفاوت حضور دولت و مردم در مباحث اجتماعی گفت: دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان، مراجع، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد.

رئیس جمهوری افزود: بعضی ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند در حالیکه نه می دانند دین چیست و نه می دانند آخرت چیست، فقط غصه می خورند.

دکتر روحانی گفت: هیچ فیلم خوبی با پول ساخته نمی شود بلکه نیاز به جوششی از ذوق، دنیای تخیل و عشق هنرمند دارد و دولت وظیفه دارد برای ساخت آثار فاخر هنری موانع را از پیش پای هنرمندان بردارد.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی در مسایل محیط زیستی باید از نسل جوان آغاز شود، گفت: محیط زیست جزو اولویت های جدی دولت است و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی باید با مشارکت مردم انجام شود.

رئیس شورای عالی محیط زیست با اشاره به اینکه مسایل مربوط به بهداشت و محیط زیست، مسایلی تشریفاتی نیستند، تصریح کرد: بهداشت و محیط زیست در ارتباط کامل با زندگی مردم است و اگر به آن توجه نشود زندگی مردم با معضلات عدیده ای روبرو خواهد شد.

دکتر روحانی گفت: امروز مردم بیش از هر زمان دیگری آلودگی هوا را درک می کنند بطوریکه امروز نفس کشیدن و راه رفتن در تهران به معضلی بزرگ مبدل شده است.

طبقه بندی: محیط زیست، 
برچسب ها: محیط زیست، اولویت، دولت،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


محمد حسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه شنبه شب نگاه یک از شبکه اول سیما با تشریح جایگاه فرهنگ از نظر امام خمینی (ره) افزود: تقریبا همه اتفاق نظر دارند که مایه های اصلی انقلاب، فرهنگی است.
 
بنا به اعلام قبلی، قرار بود حجت الاسلام والمسلمین ˈمجید انصاریˈ معاون امور مجلس رییس جمهوری نیز در این برنامه شرکت کند اما صفار هرندی گفت که انصاری در یک تماس تلفنی به وی گفته است که تلقی او از شرکت در این برنامه، حضور در ˈمناظرهˈ نبود و چون قرار است مناظره صورت گیرد، وی در آن شرکت نمی کند.

صفار هرندی در این برنامه به تشریح تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های جهان پرداخت و گفت: غالبا، انقلاب ها در فضای تضاد طبقاتی و تضارب گروه ها در منافع اقتصادی متضاد یا بحث ستیز جریان حزبی علیه دیگری شکل می گیرند؛ همانگونه که در انقلاب اکتبر و انقلاب کبیر فرانسه مباحث اقتصادی در شکل گیری این انقلاب ها نقش تعیین کننده ای داشت.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران نیز اگر چه ظلم گروه های برخوردار رژیم سابق قابل انکار نیست، اما رژیم شاه سعی خود را می کرد که با امکانات مادی مردم را سیر نگه دارد و در چنین وضعیتی، زیر و زبر شدن اوضاع را باید در جای دیگری (به جز مساله اقتصادی) جستجو کنیم.

صفار هرندی افزود: این چیزی است که میشل فوکو اندیشمند غربی نیز که به ایران آمده بود تا از ماهیت انقلاب ایران سر دربیاورد، بدان اذعان کرد و گفت: تغییر اساسی این بود که مردم آمده بودند تا خودشان را تغییر دهند.

 وی در تایید این امر افزود: جلودارهای انقلاب اسلامی، همه فرهنگی بودند و این دلیلی بر فرهنگی بودن انقلاب ماست.

 صفار هرندی با اشاره به اینکه همه وابستگی های اقتصادی و حتی سیاسی ناشی از وابستگی فرهنگی است افزود: امام همه وابستگی ها را فرع بر وابستگی فرهنگی می دانستند.

 وی به مساله غربزدگی در نگاه امام و آرای برخی نویسندگان مانند جلال آل احمد اشاره کرد که تعبیر غربزدگی را به عنوان آفت جوامع شرقی و جهان سومی می دانستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امام (ره) هر چه گفته همان است که در قرآن و آموزه های اسلام آمده است خاطرنشان کرد: انقلاب ما توصیفش آسان است؛ استمرار راه انبیا و اولیا.

 وی افزود: اگر روزی چشم باز کردیم و دیدیم که شباهتی با حکومت مهدوی و عدل علوی نداریم احتمالا انقلاب مریض و دچار خدشه شده است.

طبقه بندی: سیاسی،  اقتصادی، 
برچسب ها: فرهنگی، اقتصادی، سیاسی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
(تعداد کل صفحات:3)      1   2   3  
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم