تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - مطالب هفته سوم خرداد 1393

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*بــــــــــــدون شــــرح
طبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: توهین،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
فقـــــط  قیــــافــــه  میــگیــره
طبقه بندی: کاریکاتور جنگ نرم، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


«فروغی» برای نخستین بار به همراه «وثوق‌الدوله» (میرزا حسن خان) و «دبیرالملک» (میرزا محمدحسن خان بدر) قانون اساسی و سایر اسناد بنیادی فراماسونری را به فرمان «لژ بیداری ایران» از فرانسه به فارسی ترجمه کرد و واژه‌ی «فراماسونری» و معادل‌های فارسی آن، چون «جمعیت رفیقان» و «فتیان» را در واژگان فارسی جا انداخت. «محمدعلی فروغی دردشتی» متولد 1294ه.ق. در تهران است. پدر و نیاکانش «در سلک تجارت و معروف به ارباب بودند.» از 5 ‌سالگی تحصیلات خود را شروع کرد. تحصیلات متوسطه‌ی را در «دارالفنون» گذراند و به تحصیل فن پزشکی و داروسازی مشغول شد، اما بعد از چند سالی تحصیل، آن رشته را رها و به فلسفه و ادبیات روی آورد. محمدعلی فروغی در تداوم تحصیل فلسفه بنا بر علاقه‌ای که داشت به تحصیل فلسفه‌ی «مشاء» بیش از مکاتب دیگر فلسفی علاقه نشان داد.ادامه مطلب

طبقه بندی: شیطان پرستی، 
برچسب ها: فروغی، فیلسوف، فراماسون،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمهیئت موسوم به امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اعلام کرد که 30 شخص لخت رادر یک پارتی بازداشت کرده که تعدادی آمریکایی و اروپایی نیز در میان آن‌ها حضور داشتند، آنها منتسب به یک گروه شیطان پرست بودند که در یک مهمانی مختلط در ریاض حضور داشتند.  یکی از اعضای این هیئت از طریق صفحه خود در توئیتر اعلام کرد که این سی نفر از 11 تابعیت مختلف بودند و در میان آنها آمریکایی و اروپایی و عرب زبان و سعودی دیده می شدند که اقدام به برپایی این پارتی مختلط کرده بودند.  این منبع پلیس می‌افزاید که بازداشت شدگان با برگزاری مراسم شیطان پرست‌ها دور آتش می چرخیدند و با صداهایی بلند به موسیقی‌های ناهنجار گوش می‌دادند.  هیئت مذکور بعد از بازداشت این افراد، مرپیش از این نیز هیئت امر به معروف و نهی از منکر یک پارتی مختلط را در منطقه احساء در شرق عربستان سعودی شناسایی و شرکت کنندگان در آن را بازداشت کردند.

با افزایش فساد و فحشا در عربستان سعودی، هیئت موسوم به امر به معروف این کشور تلاش زیادی بر سرپوش گذاشتن بر تمام بازداشتی‌های مراسم‌های غیر متعارف در این کشور دارد، اما با این وجود برخی از اخبار این مراسم‌ها نظیر اخبار فوق به بیرون درز می‌کند. دان را به مرکز پلیس العینیه و زنان را به زندان زنان در این شهر تحویل دادند.
برچسب ها: پارتی، مختلط، شیطان پرستاران،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمامروزه باتوجه به وسعت دنیای ارتباطات و فناوری های اطلاعات و گسترش رسانه های اینترنتی و مجازی تهاجم کشورهای استکباری از حالت جنگ نظامی و سخت افزاری به جنگ نرم آن هم در ابعاد فرهنگی و اعتقادی تغییرماهیت داده است. جنگ نرم که به تعبیری آن را جنگ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اعتقادی می نامند یکی از چالش های پیش روی کشورهای در حال توسعه در سال های اخیر به شمار می رود که در این جبهه، هوشیاری و بیداری توام با درایت نخبگان و اصحاب فکر و اندیشه جامعه حرف اول را می زند. با این حال باید اذعان داشت که در یک دهه اخیر سیل این تهاجمات گسترده غرب متوجه کشورمان بود به گونه ای که جمهوری اسلامی ایران آماج حملات تهاجمی از نوع فرهنگی قرار گرفته و البته هوشیاری و آگاهی به موقع مردم اغلب تاکتیک ها و ترفندهای دشمنان و نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کرده است اما با توجه به حساسیت هایی که در ایام پس از انتخابات سال ۸۸ و التهاباتی که توسط سران اغتشاش و آشوب به وجود آمد به خوبی نشان داد که دشمنان ایران اسلامی در جبهه جنگ نرم با تمام توان ایستاده اند و هر روز به توطئه ای پناه می برند.ادامه مطلب

طبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: تاکتیک، جنگ نرم،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
بیداری اسلامی همچون آتشی است که هر روز گسترده‌تر می‌شود و بادهایی که برای خاموش کردن آن از سوی دیکتاتور‌های منطقه و قدرت‌های بزرگ وزیدن گرفته، باعث شعله‌ورتر شدن و توسعه حیطه جغرافیایی این خیزش بزرگ خواهد شد و اخباری که هم اکنون از بیش از هشتاد کشور دنیا در رسانه‌ها منتشر می‌شود، گویای این مطلب است که اراده ملت‌ها بر این تعلق گرفته است که مطالبات معوقه و حقوق پایمال شده خود را بگیرند.
آنچه در این نوشته به آن پرداخته می‌شود، بررسی عوامل انحراف در بیداری اسلامی است که به لحاظ ماهیت و محتوا، از اصالت بیشتری در مقایسه با خیزش‌های مبتی بر مطالبات اقتصادی برخوردار است و شاید به نوعی، بتوان آن را سرمنشأ جنبش‌های اخیر در کشور‌های دیگر دانست.
در واقع در پی آن هستیم تا آن دسته از کارهایی را که زیرکانه و هدفمند در پی انحراف این خیزش‌ها از راه اصلی هستند، بازخوانی کنیم؛ اقداماتی که با هدف غلتاندن این انقلابها بر روی محوری است که به لحاظ محتوا و رویکرد، فاصله چشمگیری با مبانی اصیل اسلامی دارد و نهایتاً خطر چندانی را برای استکبار جهانی ندارد و چه بسا نوعی خانه تکانی و تعویض مهره‌های قدیمی و پوسیده با مهره‌های جوان و پر تحرک به شمار می‌رود.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مذهبی،  فرهنگی،  اینترنتی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: بیداری، اسلامی، جنگ نرم،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
«مهاجران یهودی – روس از اشتتل‌ها (روستاها یا شهرك‌های یهودی‌نشین اروپای شرقی و مركزی) و گتوها به هالیوود آمدند و تصمیم گرفتند در این مكان جادویی اشرافیتی شرقی بیافرینند؛ مكانی بی هیچ‌ربطی به واقعیت‌هایی كه آن‌ها یا هر كس دیگری قبلاً در زندگی‌شان دیده بودند. رویای آمریكایی اختراعی یهودی است.» (جیل رابینسن) یهودیان هالیوود به رویای آمریكایی ایمان داشتند نه به شكست آن. آن‌ها سخت و پیروزمندانه كوشیدند شاهدی بر بقا و وجود رویا بیافرینند.» (های كرفت، فیلمنامه نویس)
کتاب «امپراتوری هالیوود» كه با جملات فوق آغاز می‌شود، روایتی است از ماجرای زندگی خالقان یهودی هالیوود به روایت یک مورخ و منتقد یهودی آمریکایی به نام «نیل گابلر». قطعاً تأیید می‌کنید که اگر یک محقق ایرانی کتابی با موضوع هالیوود و بنیان‌گذران آن بنویسد و در کتابش به نکات غیراخلاقی زندگی خالقان یهودی هالیوود اشاره کند، عده‌ای او را متهم به داشتن توهم توطئه، نگاه حکومتی و سفارشی و انگیزه‌های سیاسی خواهند کرد. اما اگر یک مورخ-منتقد آمریکایی در کتابش حقایقی از زندگی کثیف این خالقان یهودی هالیوود را افشا نماید و آن‌ها را به دلیل روحیات لمپنی‌شان «مغول» بنامد، و از سویی کتابش به عنوان یکی از صد کتاب برجسته درباره‌ی صنعت فیلم امریکا معرفی شود، چه بهانه‌ای برای رد حقایق کتاب می‌توان یافت؟
«گابلر» در این کتاب، به سراغ زندگی تک‌تک صاحبان کمپانی‌های معروف هالیوودی از جمله –پارامونت، مترو گلدوین مه‌یر، برادران وارنر، یونیورسال و کلمبیا می‌رود و از کودکی آنها در اروپای شرقی تا مهاجرت به آمریکا و تسخیر هالیوود توسط آنها را روایت می‌کند. به نحوی که بخش اول این کتاب شامل پنج فصل و هر فصل مختص یکی موسسان این پنج کمپانی بزرگ است. فصل‌های دیگر این كتاب هم عبارت‌اند از: محتوای فیلم‌های استودیوها، زندگی اجتماعی و خانوادگی یهودیان هالیوود، یهودیت و ارزش‌های آمریكایی، یهودیان هالیوود و سیاست و در نهایت، افول امپراتوری و مرگ بنیان‌گذاران.


طبقه بندی: جنگ نرم،  اینترنتی،  فرهنگی، 
برچسب ها: مقاله، امپراتوری، هالیوود، خالفان، یهودی،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
 

این جنگی فرسایشی و نفس گیر است که آمریکا علیه عقاید و باورها و ارزش های ملی و اسلامی ما به راه انداخته و برای این کار از قویترین ابزار رسانه یعنی ماهواره ها را به کار گرفته اند ماهواره ها در خط مقدم جنگ نرم رسانه ای قرار گرفته اند.


انقلاب اسلامی ایران سرآغاز بروز تحولاتی جدی و مهم نه تنها در داخل ایران بلكه در منطقه و جهان شد و بسیاری از معادلات سیاستمداران جهانی را برهم زد و به ابر قدرتی نو ظهور در منطقه و جهان تبدیل شد باورها و ارزشهای معنوی اسلام باعث این رخداد بزرگ شد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: جنگ رسانه ای، دشمن، جنگ نرم،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمفرهنگ و هنر یکی از مصادیق بارز و جلوه های آشکار تمدن و مدنیت اجتماعی انسانها بوده است .

انسان همواره از زبان کویای فرهنگ و هنر برای انتقال مفاهیم بنیادی در جامعه خود در طول ادوار تاریخ استفاده کرده و می کند.

جلوه های تمدنی یک جامعه انسانی نشان دهنده سطح فکر ، اندیشه و سلیقه آن جامعه بوده  و معیاری است بر میزان روابط اجتماعی و تآثیرگذاری آن جامعه بر دیگران .

وقتی از این منظر و با این تعریف به مقوله فرهنگ و هنر نگریسته شود آنگاه معنای قدرت نرم و دیپلماسی هنر بیشتر از پیش خودنمایی می کند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی، 
برچسب ها: فرهنگ، هنر، قدرت، نرم،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرموقتی سرگروه گفت دوست دختر داشته باش!

آخه من که نمی‌فهمم چند دقیقه در روز پیامک زدن و چند دقیقه صحبت با یک دختر چه مشکلی برای من می‌تونه ایجاد کنه؟
وقتی سرگروه گفت دوست دختر داشته باش!ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی، 
برچسب ها: دوست دختر،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


بسیجیا شبیخون،دل آقا نشه خون

جنگه ولی بی ترکش،با آرامش بی ارتش

کی گفته جنگ تمومه،خواب و خوراک حرومه

تازه شروع کاره،موشکا شد ماهواره

به جای شیمیایی،فیلم های سینمایی

به جای تانک و موشک،شبهه و تردید و شک

به جای جنگ و جدل،سی دی های مبتذل

به جای جنگ و فریاد،اسلحه شد اعتیاد

میگن باید شاد باشیم،میخوان که معتاد باشیم

حال و هوایی تازه، نعشگی و خمیازه

خدا و دین غریب شد،دینداری هم عجیب شد

چفیه عار و ننگ شد، بد حجابی قشنگ شد

شهید شده فراموش،غیرتا گشته خاموش

اما ماها بیداریم،از هرزگی بیزاریم

ماها آماده هستیم،سربندامونو بستیم

سربند یا فاطمه،کارو میده خاتمه

با سربند یا عباس،با شوروعشقو احساس

با سربند یا حیدر، میشیم فدای رهبر

سلامتی رهبــــر صلوات

طبقه بندی: رهبری،  جنگ نرم، 
برچسب ها: شبیخون، دل آقا، نشه خون،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمدروغ چرا؟ بعضی ها جوان که بودند یواشکی یک کارهایی می کردند! . . . . . . . . . .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

یواشکی ساکشان را می بستند و بدون این که پدر و مادر بفهمند با خودشان بیرون می بردند و به بهانۀ مدرسه، جیم می زدند و می رفتند جبهه. قبلش یواشکی دست برده بودند توی شناسنامه و سن شان را تغییر داده بودند. بعضی ها یواشکی دار و ندارشان را می دادند به فقرا یا کمک می کردند به جبهه. شب ها یواشکی از چادر یا اتاق یا سنگر می زدند بیرون و نماز شب می خواندند. یواشکی های شان هم عالمی داشت. * شهدا! شماکه صدایتان به خدا میرسد! به او بگویید خلوت های ما را نگاه نکند... "خیلی یواشکی هایمان عوض شده است"..
طبقه بندی: جنگ نرم،  فرهنگی،  اجتماعی،  اینترنتی، 
برچسب ها: جوان، یواشکی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


 خرداد را که توسط امام خمینی رحمت الله علیه تا ابد عزای عمومی اعلام شده است به همه تسلیت و مسببین آن که رژیم فاسد پهلوی و ساواک جنایتکارش بود لعن و نفرین می کنم. قبل از بحث باید بگویم آیا اصولا می توان برهنگی را فرهنگ دانست تا بتوان از فرهنگ برهنگی صحبت نمود؟ نکته دیگر برهنگی فرهنگی و یا به عبارتی ابتذال و فساد در فرهنگ است و ارتباط تنگاتنگ این دو مقوله است و می خواهم بگویم نمی خواهم از منظر دین به این مقوله نگاه کنم که اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم در این زمینه هم حرف برای همه بشریت دارد و هم الگوی مناسب.
ادامه مطلب

طبقه بندی: جنگ نرم،  فرهنگی، 
برچسب ها: فرهنگ، برهنگی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرممعظم له در مورخه ۸۱٫۹٫۲۶ در دیدار به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند: «اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک… اینترنت الان مثل یک جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش کو؟ بگویند سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد!»

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه شهید بهشتى ۸۲٫۲٫۲۲

خواهشمندم توضیح دهید که چرا چینِ کمونیست، اینترنت را به‏ شدّت سانسور مى ‏کند، ولى در ایرانِ اسلامى این کار انجام نمى‏ شود؟

در همه جاى دنیا – مخصوص چین نیست – وقتى جهاز عظیم و فراگیر اینترنت وارد مى‏ شود، معمولاً فیلترهایى هم وجود دارد که هر کشور به فراخور تمایلات و تفکّرات و مصالحى که دارد، آن‌ها را کار مى ‏گذارد، این یک امر طبیعى است. در این‏جا هم در آغاز کار مقدارى بى ‏توجّهى شد، لیکن بعد اقداماتى کردند و باید بکنند، این درست است. البته که باید فیلترهاى مناسب و لازم را بگذارند.

چرا مغازه‏‌ها را به خاطر نداشتن جواز پلمب مى‏ کنند، ولى به‏ خاطر فروش و حتّى نمایش تصاویر مبتذل جریمه نمى ‏کنند؟! چرا در نمایشگاه بین‏ المللى شرکت‌ها حق دارند هر تصویر و یا موسیقى ضدّ دین را پخش کنند؟!

خدا لعنتشان کند!

در دیدار با هزاران نفر از مردم استان مازندران ۸۸٫۱۱٫۶

حضرت آیت الله خامنه‌ای بی‌اثر بودن توطئه‌های آمریکا در سی سال گذشته را بسیار واضح و آشکار دانستند و تأکید کردند: «دلیل بی‌اثر بودن توطئه‌ها، این است که امروز جمهوری اسلامی ایران ده‌ها برابر قوی‌تر از روز‌ها و سالهای اولیه شده است و به حرکت خود با شتاب و قدرت بیشتر ادامه می‌دهد.»
ادامه مطلب

طبقه بندی: جنگ نرم،  اینترنتی، 
برچسب ها: اهمیت، فضا، سایبر، دیدگاه، امام خامنه ای،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرمبرای روشن شدن نقش رسانه‌ها در راهبردی كه نظام سلطه در برخورد جریان اصول‌گرایی اسلامی به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته است، در اینجا این موضوع را ذیل دو عنوان بررسی می‌كنیم: 
الف) گسترش فساد و تباهی در میان جوانان :
«خبرگزاری یونایتدپرس» در 12 سپتامبر 2002 م. (21 شهریور 1381 ش.) خبری را با این عنوان برای جهانیان مخابره كرد: نتانیاهو: آمریكا باید با تلویزیون به ایران حمله كند. این خبر، سیاست‌ها و برنامه‌های نظام سلطه را برای گسترش فساد و تباهی در كشور اسلامی ایران با بهره‌گیری از رسانه‌ها به خوبی روشن می‌سازد. متن خبر یاد شده به شرح زیر است:
نخست‌وزیر سابق اسرائیل1 از آمریكا خواست تا تغییر رژیم را در دو كشور عراق و ایران پی بگیرد. این كار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزه انجام دهد. وی گفت: جریان فرهنگ عامیانه غربی به داخل ایران می‌تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود.ادامه مطلب

طبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: جنگ نرم، رسانه ها، غربی،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم

 کلید خوردن جنگ نرم علیه ایران در مقطع فعلی را باید ناشی از گسترش حس تنفر از آمریکا در جهان دانست که به نظر سران کاخ سفید “ایران” مرکز اصلی ایجاد این تنفر و گسترش آن است و در آمریکا برای مقابله با این موج “نیروی واکنش سریع” تشکیل شده تا اولا به خنثی سازی نفوذ معنوی ایران در کشورهای اسلامی و منطقه خاورمیانه بپردازد و ثانیا با القای خطرناک بودن ایران برای امنیت همسایگان اذهان عمومی از اقدامات و نقشه های ایالات متحده منحرف شودنکته مهم اینکه آخرین نظرسنجی که به وسیله شورای روابط خارجی امریکا در بیشتر کشورهای خاورمیانه مانند مصر، عربستان سعودی، اردن، لبنان و امارات متحده عربی صورت گرفته حاکی از آن است که کمتر از ده درصد مردم این کشورها طرفدار دمکراسی به سبک امریکایی‌اند. اکثریت مردم این کشورها معتقدند هدف اصلی امریکا از پروژه دمکراسی‌سازی در خاورمیانه دستیابی آسان به نفت، امنیت اسرائیل و تضعیف مسلمانان است. نوشتار حاضر بر این اعتقاد است که استراتژی امریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی مبتنی بر اقدامات غیرنظامی و نرم در کنار تهدید به اقدام نظامی است

 
پروژه “ناتوی فرهنگی” که چندی پیش مقام معظم رهبری آن را مورد تاکید و توجه قرار دادند مشتمل بر خط تهاجمی دشمن و تلاش معاندان نظام برای ورود از عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه ای است تا به سیاه نمایی علیه ایران بپردازند. رویکرد اصلی ناتوی فرهنگی جنگ نرم و هدف اصلی آن فروپاشی علقه ها و پیوندهای همگرایانه ملتی است که حدود سه دهه با تمام فشارها و کاستی ها، صبر و مدارا پیشه کرده و راه پیشرفت و مقاومت در برابر زورگویی وانحصارطلبی دشمنان را برگزیده است.
پدیده جنگ نرم که هم‌اکنون به عنوان پروژه‌ای عظیم علیه جمهوری اسلامی ایران در حال تدوین است در شاخص‌هایی ماننده ایجاد نابسامانی اقتصادی، شکل دان به نارضایتی در جامعه، تأسیس سازمان‌های غیردولتی در حجم گسترده، جنگ رسانه‌ای، عملیات روانی برای ناکارامد جلوه دادن دستگاه اداری و اجرایی دولت، تضعیف حاکمیت ایران از طریق روش‌های مدنی و ایجاد ناتوی فرهنگی متبلور می‌شود. در برایند جنگ نرم، عوامل براندازی یا از زمینه‌های موجود در جامعه برای پیشبرد اهداف خود بهره می‌برند یا به طور مجازی سعی در ایجاد نارضایتی در نزد افکارعمومی و سپس بهره‌برداری از آن دارند.
طبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: امریکا، ایران،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 خرداد 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
(تعداد کل صفحات:3)      1   2   3  
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم