تبلیغات
معبــر سایبری تهــاجم خامــوش - مطالب هفته اول تیر 1393

معبــر سایبری تهــاجم خامــوش
 
*تا شرک وکفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم*
خطبه شعبانیه یکی از خطبه های معروف پیامبر اکرم (علیه السلام) است که در روز های آخر ماه شعبان بیان فرمودند و طی آن مفاهیم و مضامین بسیار ارزشمندی را بیان داشتند که ارزش دارد هر مسلمانی این خطبه را حداقل یکبار بخواند متن کامل خطبه را می توانید اینجا مطالعه کنید. اما آنچه مرا بر آن داشت که این پست را بنگارم  عدم کاهش ساعت کاری مستخدمان دولت (کارمندان) در ماه رمضان امسال علیرغم گرمای زیاد و سختی روزه داری بود. موضوعی که با اصول مدیریت غربی کاملا سازگار است اما کوچکترین سازگاریی با اصول و مبانی حکومت اسلامی ندارد. یادمان باشد در حکومت اسلامی باید تمام تسهیلات لازم برای دینداری مردم فراهم گردد و تسهیل کار در این ماه همان توصیه ای است که پیامبر اعظم علیه السلام در خطبه شعبانیه بیان داشتند و فرمودند :
وَ مَنْ خَفَّفَ فِى هَذَا الشَّهْرِ عَمَّا مَلَکَتْ یَمِینُهُ خَفَّفَ اللَّهُ عَلَیْهِ حِسَابَهُ
هرکس در این ماه کارهای مستخدمان خود را سبک گرداند، خدا در قیامت حساب او را آسان کند.

 

طبقه بندی: رمضان، 
برچسب ها: توصیه ی پیامبر، کاهس ساعات کاری، ماه رمضان،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرمصدای آمریکا ضمن انتشار این تحلیل نوشت: آن‌چنان که می‌گویند، شبحی هولناک یا سرداری مخفوف نیست؛ شبکه‌های اینترنتی، پر است از تصاویر و ویدئوهایی از او؛ از نوجوانی تا به امروز. نام قاسم سلیمانی، فرمانده ۵۷ ساله نیروی قدس سپاه‌پاسداران ایران، امروز در بیشتر اخبار مربوط به خاورمیانه به چشم می‌خورد. یک هفته پیش داعش در اعلامیه‌ای، سلیمانی و سپاه‌قدس را مانع تداوم پیروزیهایش خواند؛ پیش از آن، مخالفان بشار اسد در سوریه، او و نیروهایش را عامل موفقیت دمشق دانسته بودند. به نظر بسیاری از ناظران تحولات خاورمیانه، او تصمیم‌گیرنده اصلی درباره کشورهایی نظیر سوریه، عراق، لبنان و افغانستان است.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی،  جنگ نرم،  سیاسی،  نظامی و امنیتی،  اقتصادی، 
برچسب ها: قاسم سلیمانی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرماین روزها همه از پیوستن به فیس بوک صحبت می کنند. فیس بوک به همه محافل راه یافته و سمت و سوی گپ و گفت ها را متوجه خود کرده است.

اگر در جمعی بگویید عضو فیس بوک نیستید و خیال پیوستن به این شبکه را هم ندارید مطمئناً با واکنش های عجیب و غریبی مواجه می شوید و احتمالاً به عقب ماندن از قافله پیشرفت و ارتباطات متهم می شوید اما آیا پیوستن به فیس بوک یک ضرورت است و در عصر گسترش ارتباطات، کسانی که نمی خواهند عضو آن باشند، از ارتباطات اجتماعی عقب می مانند؟ آیا همه کسانی که در پشت عکس هایشان در فیس بوک پنهان شده اند تنها به دنبال پیدا کردن دوستان قدیمی به این شبکه پیوسته اند؟ آیا پدر و مادرها می دانند این تعاملات مجازی چه تاثیری بر زندگی فرزندان شان خواهد داشت؟ در ادامه این نوشتار سعی می کنیم بیشتر در مورد عملکرد فیس بوک صحبت کنیم.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی،  جنگ نرم،  فرهنگی، 
برچسب ها: فیس بوک،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستانهای مراکز استانها، ضمن بیان شش اولویت اصلی برای دوره جدید ۵ ساله ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی در قوه قضائیه، همکاری و همدلی و یکصدایی رؤسای سه قوه در مسائل کلان و مصالح عمومی کشور را بسیار ضروری و مهم برشمردند و با اشاره به تحولات اخیر عراق تأکید کردند پشت پرده فتنه‌انگیزی و آتش‌افروزی در عراق، قدرت‌های غربی سلطه‌گر و در رأس آنها رژیم آمریکا قرار دارند و جمهوری اسلامی ایران ضمن مخالفت شدید با هر گونه دخالت آمریکا در مسائل داخلی عراق، معتقد است مردم و دولت و مرجعیت دینی این کشور توانایی پایان‌دادن به این آتش‌افروزی را دارند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: نظامی و امنیتی،  رهبری، 
برچسب ها: فتنه آمریکایی، جنگ شیعه و سنی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
طبقه بندی: مذهبی، 
برچسب ها: مسلمان،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرماز حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دولت ایالات متحده بر تمهیدات امنیتی و نظارتی سازمان های اطلاعاتی خود افزود. گردآوری و بررسی اطلاعات شهروندان آمریکا همان قدر جدی گرفته شد که کنکاش در مورد اتباع دولت های دیگر. کار تا جایی با دقت پی گرفته شد که امروزه در برنامه‌ هایی مانند پریسم داده‌ های شخصی شهروندانی که حتی مظنون به همکاری با تروریست ها نیستند و هیچ سوء پیشینه ای هم ندارند، وارسی می شود.
در ماه ژوئن، یک پیمان کار بخش خصوصی به نام ادوارد اسنودن که برای سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) کار می‌ کرد اطلاعات طبقه بندی شده‌ ای را در این خصوص فاش کرد و باعث بروز جنجال های زیادی چه در فضای وب و چه در محافل سیاسی شد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی،  اینترنتی، 
برچسب ها: NSA، شبکه، جمع آوری، اطلاعات،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرمیک شرکت امنیت سایبری آمریکا از نفوذ قابل توجه و یک پروژه گسترده جاسوسی سایبری هکرهای ایرانی از مقامات سیاسی و نظامی آمریکایی خبر داد.به نقل از سی ان ان ، شرکت امنیتی ” آی سایت ” در دالاس تگزاس با انتشار گزارشی مدعی شده است هکرهای ایرانی از ۳ سال پیش با استفاده از شبکه های اجتماعی چون فیسبوک و توییتر و ایجاد یک وب سایت خبری پوششی و انتشار و ارسال اخبار به سوژه های جاسوسی خود در آمریکا ، آنها را به مجاری دلخواه خود برای دانلود نرم افزار هدایت کرده و اطلاعات شخصی کامپیوتر آنها از جمله رمزعبور آنها در شبکه های اجتماعی و ای میل هایشان را به سرقت می برده اند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی، 
برچسب ها: جاسوسی، هکر های ایرانی، مقام ارشد، آمریکایی، غربی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
شرکت کسپرسکی از کشف مدارک و شواهدی خبر داده‌است که نشان می‌دهد سارقان سایبری جیب ۱۹۰ مشتری یک بانک اروپایی را خالی کرده‌اند.

کسپرسکی می‌گوید در ماه ژانویه سرور رایانه‌ای را ردیابی کرده است که از آن برای هماهنگی حملات سایبری انجام شده که طی یک‌هفته بیش از ۵۰۰ هزار یورو را از حساب مشتریان این بانک خالی کرده‌است.به گفته این شرکت، بیشترین قربانیان این حمله از ایتالیا و ترکیه بوده‌اند. از سویی دیگر، سارقان سایبری هرنوع ردپایی از خود را که بتوان از آن برای ردیابیشان استفاده کرد، از بین برده‌اند. کسپرسکی نامی از بانکی که قربانی این حمله شده نبرده‌است.ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی، 
برچسب ها: سرقت سایبری، اروپایی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرمدرست چند هفته پس از اعتراض هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به کنگره در خصوص عدم همکاری نمایندگان با دولت و شکست آمریکا در جنگ اطلاعات با القاعده، چین و روسیه، به نظر می‌رسد که وزارت امور خارجه خود یکی از عوامل این ناکامی باشد.

کنگره ظرف ۱۸ ماه اخیر حدود ۳۰ میلیون دلار به طرحهای وزارت امور خارجه در حوزه آزادی دسترسی به اینترنت در سراسر جهان اختصاص داده است. باوجودیکه این مبلغ به حساب بانکی وزارت امور خاجه واریز شده است اما رژیم‌های دیکتاتور و سرکوبگر همچنان به جلوگیری از دسترسی شهروندان به اینترنت و محدود کردن اطلاعات ادامه می‌‌دهند. چین و روسیه حتی در ابتکار جدید خود اقدام به تهیه و پخش اخبار انگلیسی نموده‌اند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی،  جنگ نرم،  فرهنگی، 
برچسب ها: حمایت مالی، آمریکا، فیلتر شکن، الترا، فری گیت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم


شرکت های فیس‌بوک، یاهو و گوگل برای شکایت علیه دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی یا دادگاه FISA با یکدیگر متحد شده‌اند تا اعتراض خود را علیه قانون نظارت بر اطلاعات و درخواست‌های امنیت ملی اعلام کرده و خواستار شفافیت بیشتر شوند.

سه شرکت از بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی جهان با یکدیگر ائتلاف کرده اند تا درخواست خود مبنی بر تغییر عملکرد دولت آمریکا را به گوش دولت برسانند.

 به گفته ران بل مشاور شرکت یاهو ایالات متحده زمانی می‌تواند در جهان به برتری برسد که به شفافیت، اعتبار و احترام به آزادی‌های مدنی و حقوق بشر پایبند باشد، درحالی که هم‌اکنون به آنها پایبند نیست.

روز گذشته این سه شرکت برای تدوین شکایت‌نامه‌ای علیه دادگاه FISA با هم متحد شدند. این سه شرکت نسبت به قانون FISA و قانون امنیت ملی که به دولت اجازه می‌دهد به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کرده و مانع از اطلاع‌رسانی شرکت‌ها درباره این دسترسی اطلاعاتی می‌شود، اعتراض کردند.

این گروه اعلام کرد ما معتقدیم اطلاعات زیادی وجود دارند که مردم شایستگی آگاهی از آنها را دارند و آگاهی از این اطلاعات منجر به آغاز بحثی آگاهانه خواهد شد که آیا برنامه‌های امنیتی دولت حین تلاش برای حفظ امنیت جامعه تعادل کافی برای حفظ حریم خصوصی را برقرار می‌کند؟

 این شرکت‌ها در گذشته به صورت جداگانه نامه‌هایی را برای سازمان‌های دولتی ارسال کرده‌ و خواستار شفافیت بیشتر و اجازه انتشار جزئیات آماری درباره درخواست‌های دولتی برای دریافت اطلاعات کاربران شده‌اند. اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و اکنون منجر به تشکیل گروهی سه ضلعی برای ایجاد تغییر در این روند شده‌اند.

به گفته مسئولان بخش‌های حقوقی،‌قضایی و دولتی شرکت گوگل،‌ با توجه به اهمیت درخطر بودن سیاست‌ عمومی، این گروه از دادگاه درخواست کرده تا جلسات دادرسی نیز به صورت علنی برگزار شوند، زیرا زمان شفافیت بیشتر فرا رسیده است.

طبقه بندی: اینترنتی، 
برچسب ها: گوگل، یاهو، فیس بوک، دولت آمریکا،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
جنگ نرم و عملیات روانی به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، آمارهای جدید مرکز آمار ایران نشان‌دهنده عقب‌ماندگی شدید ایران در زمینه توسعه اینترنت است و از قضا با آمارهایی که پیش از این توسط وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات منتشر می‌شد، کاملا منافات دارد. دلیل آن فرمولی بود که مسوولان وزارت ارتباطات برای محاسبه تعداد کاربران اینترنت به کار می‌گرفتند و به این ترتیب میزان کاربران و شاخص‌ها به شکل اعجاب انگیزی بالا رفت.

آخرین آمار منتشر شده روی سایت Internet world stats نشان‌دهنده این است که تعداد کاربران اینترنت در ایران ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است. این سایت که اطلاعاتش را از اتحادیه جهانی مخابرات و به تبع آن از مجرای وزارت ارتباطات ایران دریافت می‌کند عملا تعداد کاربران ایرانی و ضریب نفوذ اینترنت در ایران را بسیار بالاتر از حد تصور اعلام می‌کرد.

مرکز آمار ایران اما اطلاعاتش را نه از طریق فرمول بلکه از طریق آمارگیری علمی به دست می‌آورد و این کاری است که در طی چند سال اخیر دوبار انجام داده است.

بر اساس آمار منتشر شده مرکز آمار ایران تعداد کاربران ایرانی تنها ۱۱ میلیون نفر بوده‌اند و به همین دلیل ضریب نفوذ ایران از کل ۷۴.۸ میلیون نفر بالغ بر ۱۴.۷درصد است و هر چند نسبت به آمارگیری دو سال قبل ۳.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد، اما هنوز با آمارهای رویایی که وزارت ارتباطات از ضریب نفوذ اینترنت در ایران ارائه می‌داد بسیار فاصله دارد.

فرمول‌نویسان در شرکت فناوری اطلاعات و وزارت ارتباطات تا آنجا پیش رفتند که ایران را دارای بالاترین تعداد کاربران در میان کشورهای منطقه و همسایگان معرفی می‌کردند این در حالی بود که حقایق آماری چیز دیگری می‌گویند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنتی،  فرهنگی، 
برچسب ها: «۸۵درصد»، مردم ایران، دسترسی، اینترنت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم(بسم الله الرحمن الرحیم)
هر فرد و جامعه‌ای كه اطاعت شیطان‌های انسانی و جنی را اختیار كند، گرفتار اموری می‌شود كه شناسایی آن، می‌تواند گامی مهم برای شناسایی دوست و دشمن باشد؛ به این معنا كه شیطان، دشمنی است كه خود را به عنوان دوست معرفی می‌كند و امور باطل و نابهنجار را به عنوان كارهای نیك و پسندیده و مفید جلوه می‌دهد.

 پیروی از شیطان و همراه شدن با او آثار دنیوی و اخروی متعدی برای آدمی به دنبال دارد که در نتیجه آن نه تنها زندگی این دنیایی انسان، بلکه زندگی اخروی او را نیز دچار خسران عظیمی می‌کند.


ابلیس نیز به عنوان نماد كامل دشمنی كه در مسیر تكاملی فرد و جامعه قرار دارد، معرفی شده تا انسان با شناخت درست از دوست و دشمن در مسیر خویش ، ره به گمراهی نبرد.

 

شیطان می‌كوشد تا از رشد معنوی انسان جلوگیری كند(1) و جامعه انسانی را به تباهی و فساد بكشاند.(2) برای دست‌یابی به این هدف نیز می‌كوشد تا با تزیین (3) و گناه و نابهنجاری اخلاقی و اجتماعی،(4) شبهه‌افكنی(5) و ایجاد انجمن‌های سری توطئه(6) مردم را به سوی اطاعت خود به عنوان كسی كه خواهان خیر و صلاح آن‌هاست، دعوت كند.

 
ادامه مطلب

طبقه بندی: شیطان پرستی، 
برچسب ها: عواقب، شیطان،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 تیر 1393 توسط افسر جنـــگ نرم
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم